Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen differenciál egyenlet...

Milyen differenciál egyenlet megoldása lehet ez a függvénykép megközelítőleg?

Figyelt kérdés

Matematikailag kezelhető formába akarom hozni ezt a jelformát. Első ránézésre a másodfokú lengőrendszer differenciál egyenletével kísérleteztem, hátha rá tudok közelíteni, de nem sikerült... De utólag rájöttem, hogy nem is néz ki periodikus jelnek. Szerintetek melyik függvénnyel próbáljak meg ráközelíteni?


[link]


2016. jan. 14. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet például egy extrém módon túlcsillapított harmonikus oszcillátor, nagyon kicsi relaxáxiós idővel.
2016. jan. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Amiről beszélsz az ugyan az a lengőrendszer amit én is próbáltam, de a függvény végét sehogy sem tudtam így megcsinálni, hogy alulról "simuljon" a nulla vonalhoz, akárhogy játszottam vele... Ha meg úgy állítom, akkor meg a nullátmenet, meg a negatív csúcs nem jön ki...
2016. jan. 14. 12:56
 3/6 anonim ***** válasza:

exp(-a*x^b) - exp(x) alakú függvényből ki lehet ilyet hozni.


Pl. e^(-0.4*x^2) - e^x kezdésnek egész jó rá 0 és 10 között, aztán a paramétereket állítgathatod, hogy tökéletes legyen.

2016. jan. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor bocsi, nem tudtam hogy a mérnöki nyelvhasználat ebben is különbözik.
2016. jan. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Visszanéztem a kérdéshez, és most látom hogy a #3-asban az x elől lefelejtettem a mínuszt a második tagban.


Tehát így gondoltam:


[link]

2016. jan. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pedig jól gondoltad, a másodfokú lengőrendszerrel lehet ilyet csinálni.

Amúgy ha jól gondolom, amit mérsz, az oszcillátoron valami lengési folyamatnak az időfv.-e van, szóval reális

az ilyen megközelités.

Jó nagy relatív csillapítást kell megadnod, mert ugye így a karakterisztikus gyökök tiszta valósak lesznek (negatívok), a diffegyenlet megoldásából meg kipotyognak a trigonometrikus komponensek, azaz exponenciális lesz a megoldás.


Hogy jól induljon a gorbe, azt a kezdeti feltételekkel állítod be. Ha x(t) az időfv. akkor x(0)=ahonnan indítani akarod, x pont(t)=kezdősebesség, a görbe kezdőmeredeksége (ábra alapján pozitív, pl 8).

2016. jan. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!