Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Vegzos egyetemistakent hogy...

Vegzos egyetemistakent hogy vehetnem ra magam az intenziv tanulasra? Egesz nap lustalkodok

Figyelt kérdés

ttk-s szakon vagyok bsc-s vegzos, elvileg most vegzek tavasszal. haladni kellene a szakdogaval, tanulni az allamvizsgara, stb, de minden erom elfogyott. jatszok, sorozatot nezek, facebookozok egesz nap. raadasul bararom is van most vele is kezdenek komolyabb dolgok alakulni...

tiszta szivembol irigylek mindenkit aki nem iden allamvizsgazik :D

valami modszert nem tudnatok ajanlani, hogy porogjek jobban?


2016. febr. 7. 23:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
csak gondolj arra, hogy ha most ennyire nem vagy képes akkor csúszol egy félévet a saját hülyeséged miatt.
2016. febr. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Két hete államvizsgáztam. Dettó ugyanez volt, azzal biztattam magam, ha már eddig szívtam, és végigcsináltam 4 évet akkor ne itt adjam fel. Aztán halogatva, de végül mindennel kész lettem.

Utolsó megmérettetés, ez már nem fog ki rajtad!

2016. febr. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én is 2 hete államvizsgáztam az ELTE TTK-n. Sok időm volt tanulni, de én is sokat pazaroltam az időmet, 1 hónappal a vizsga előtt vettem komolyabb erőt magamon és kezdtem el tanulni csak arra koncentrálva.


Láttam hogy milyen király állásokra tudnék jelentkezni hogy ha meg lenne már a papír, így az motivált hogy vagy fél évig nem csinálok semmit, vagy tanulok a vizsgára keményen reggeltől estig 1 hónapot és utána keresek egy csomó pénzt, amit tudok költeni a hobbijaimra, tudok félretenni stb. Meg is lett az eredménye. Bár a diplomra még várni kell legalább 1 hetet.

2016. febr. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszönöm, kicsit megnyugtató, hogy mások is ebben a gondban szenvedtek :D
2016. febr. 8. 18:14
 5/14 anonim ***** válasza:
Teljesen ugyanígy vagyok, szóról szóra ugyanazt teszem, mint te, egy fontos különbséggel: engem nem érdekel, amit tanulok. Ne kérdezd, hogy miért csinálom már harmadik éve, valszeg megfelelési kényszerből, meg sajnáltam rá a befektetett pénzt (államis vagyok, ha otthagytam volna, a szüleimnek vissza kellett volna fizetnie a felét...). Nekem amúgy sztem abszolút a TTK-n lenne inkább a helyem, mindig is a természettudományok érdekeltek jobban, mégis társadalomtudományi karon tanulok. Utálom, mint a fenét. Szóval, nyugtasson legalább az, hogy te szereted, amit csinálsz. Én mivel motiváljam magam? Az egyetlen, ami szóba jöhet, hogy ezután jelentkezek egy értelmesebb szakra és csinálok végre valamit, amit szeretek, hogy aztán 30 éves korom körülre végezzek a tanulással...
2016. febr. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
miért a szüleidnek kellene visszafizetnie? büdös a munka? :D és hogy tervezed, majd 30 évesen leszel pályakezdő?
2016. febr. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"miért a szüleidnek kellene visszafizetnie? büdös a munka? :D"


Aki megszakítja az egyetemi tanulmányait, az hogyan kezdjen el főállásban dolgozni? Menjek érettségivel a Tescoba és abból fizessem vissza?


"és hogy tervezed, majd 30 évesen leszel pályakezdő?"


Aha. Bár addig lesz már egy diplomám, ha minden igaz, idén nyáron, szóval mellette amúgy valamit csak csinálhatok.

2016. febr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Miért lenne baj az, ha valaki 30 évesen pályakezdő? Ha jó szakmával végzett, akkor tökmindegy.


Egyébként a 3. válaszoló vagyok, most fizikusként végeztem, az MSc elvégzésekor 26 éves leszek, aminek semmi relevanciája sincs, mivel a pénzügyi matematikus MSc-t végzem el ugyanitt az ELTE-n, ami az egyik legpiacképesebb szakma, akár 30 évesen, akár 23 évesen végzi el valaki.

2016. febr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

utolsó: én is arra az mscre szeretnék menni :D

köszönöm mindenkinek.

tényleg nem irigyelllek a társtud miatt, borzasztó unalmas lehet. de nagyon nehéz elvégezni?

motiváld magad azzal, hogy hány diák van kénszerből orvosin pl... na azt aztán visszafizetni :D

2016. febr. 10. 20:17
 10/14 anonim ***** válasza:
miért lenne baj ha valaki 30 éves koráig nem dolgozott? mindegy.
2016. febr. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!