Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit szólnátok egy ilyen...

Mit szólnátok egy ilyen jövőhöz? Tetszene vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

Reggel felkelsz. Ágy helyett egy puha, hőmérsékletszabályozott bábban fekszel meztelenül, ami élő szövetből van. Amint kikelsz belőle, elkezdi elfogyasztani az éjszaka lehullott korpáidat, bőrszöveteidet, verejtékedet, és megtisztítani a báb belsejét.


Alattad a padló, feletted a mennyezet, körülötted a falak mind-mind élő szövetből vannak.


Kitépsz a falból egy darabot és elfogyasztod gyors reggeli gyanánt, benyúlsz a falon egy résbe és magadra kensz egy kis szürkésfekete nyúlós anyagot, ami egy alga és egy egysejtű gomba keverékének tűnik. Egy fal mellett lógó slag-szerű csövet meghúzol, erre víz kezd jönni a falból, ezt megiszod.


Közben a magadra kent szürkés anyag testhez feszülő élő ruhává nőtt meg, ami bőrsejtekkel, verejtékkel és korpával táplálkozik.


Elmész a WC-re, ami olyan, mint egy mai WC, de ez is szerves anyagból van. A végterméket lebontja és felhasználja energiatermelésre.


Kimész az utcára, hogy menj dolgozni. Lemész a metróaluljáróba, és hamarosan megérkezik a "metró", egy hatalmas féreg. A többi utassal beszálltok a belsejébe, majd a féreg iszonyú sebességgel megindul az általa vájt alagútban a célállomás felé.



2016. márc. 21. 18:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
2016. márc. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 EagleHUN ***** válasza:
100%

Ezt nem egy sci - fi regényből vetted? Valahol már olvastam, hallottam vagy láttam ezt megfilmesítve, de nem emlékszem hogy hol.

Egyébként egykét részletétől eltekintve nem lenne rossz megcsinálni.

2016. márc. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem regényből vettem.
2016. márc. 22. 01:22
 4/15 Walter_Dornberger ***** válasza:
100%
egy előző kérdésben azt hiszem volt már, a kérdés "milyen lesz 2100 ban.." vagy valami hasonló. Néhány napja.
2016. márc. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

"megindul az általa vájt alagútban"

Ez butaság. Nyilván útvonalak vannak, azt meg elő lehet készíteni.


"nem regényből vettem."

De: Stanisław Lem: Visszatérés. Jó régi sci-fi már.

2016. márc. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Wadmalac ***** válasza:
79%

Nagyon sokszorosan előforduló sci-fi ötlet az organikus tervezés.

És részben akár megalapozott is lehet.

De mindig is lesznek olyan technikai területek, ahol az élő anyag biztosan nem versenyképes a fémekkel, kerámiákkal, kompozitokkal stb. és az organikus működés nem helyettesítheti a mechanikus, elektromos működést.

Csak példaként, élő szervezettel megoldani egy kerékkel hajtott járművet közelíti a lehetetlent és értelmetlen is.


És az élő rendszerek energetikailag sem feltétlenül jobb hatásfokúak.


Szóval nem, a fent leírt kis történet nem fog megvalósulni. Esetleg apró részletei.

2016. márc. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt még nem sikerült megállapítanom, mi benne a sci. A fi rendben van.

Mint a legtöbb dologban, itt sem nélkülözhetők a természet törvényei, beleértve az embert is. Mert ugye az első dolog, hogy ez valakiknek szimpatikus legyen, és kellő motivációval egyik pénzt ad hozzá, másik infrastruktúrát teremt, harmadik megalkotja az elméletét, negyedik kivitelezi, és így tovább. Mindaddig erős hittel, meggyőződéssel, míg ki nem próbálhatják, tényleg jó, célszerű. Utána már csak az emberek tömegeivel kell elhitetni, hogy ők is akarják. Ekkor már sínen lesz a dolog. Na most, hogy ebből a sok feltételből mikor melyik teljesül a megfelelő sorrendben, hát erről még nincs információnk. Gyanítom, ez még elég soká így lesz.

2016. márc. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én olvastam a Visszatérést de nem emlékszem, hogy ilyenek lettek volna benne, ez furcsa.
2016. márc. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Falból kinövő bútorok voltak, és flakonból fújt ruhák.

Meg hologram.

2016. márc. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%
Undorítóan hangzik. A metró miért lenne egy hatalmas féreg?
2016. márc. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!