Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kitalátam egy módszert a...

Kitalátam egy módszert a múltba való időutazásra. Sajnos az eszköz feltalálása előtti időpontra nem lehetne vele elutazni, de legalább magyarázható fizikai törvényekkel és kizárja a paradoxonokat. Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Tehát mondjuk 2016-ot írunk. Feltalálunk egy eszközt. Ha bekapcsoljuk, valamilyen úton-módon letapogatja, beszkenneli az univerzum összes részecskéjét és eltárolja az adatokat egy háttértárolóra. Bekapcsoljuk az eszközt, erre az készít egy univerzum-méretű "fényképet", ami tartalmazza a világ összes részecskéjének tulajdonságait, sebességét, helyzetét.


Eltelik mondjuk 20 év, 2036-ot írunk és kitör egy globális atomháború. A gép feltalálója gyorsan ráköti a gépet egy számítógépes programra, ami leginkább a videójátékok pályaszerkesztőjére hasonlít, és egyetlen dolgot módosít benne, az atomháborút elindító diktátor agyából törli az erőszakossági hajlamot előidéző idegsejteket.


Ezek után megnyomja a gépen a gombot.


A gépből sugár tör ki és az univerzum összes részecskéjét felülírja arra az állapotra, ahogy eltárolta.


Ismét 2016 van, az utóbbi 20 év lényegében nem történt meg. Ugyanúgy telik az idő, de ezúttal nem lesz atomháború, mert a diktátor, aki előidézte nem lesz erőszakos.


Mit gondoltok az ötletemről?



2016. ápr. 4. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Az en otletem, miszerint felpattanok az idoben elore es hatra is vagtazni kepes rozsaszin egyszarvumra egyszerubb :)


Az otleteddel semmi baj, azonkivul, hogy fizikailag kivitelezhetetlen.


A tobbi teljesen jo!

2016. ápr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha letapogatja az univerzum egészét, minden részecskéjét, és azok hordozott tulajdonságait nem csak a jövőre képes számítani. hanem a múltra is.


Ez a determinizmusnak egyik alfaja most nem tudnám megnevezni de utána nézhetsz. Ha ismered egy pillanatban a rendszer egészét akkor a múltját is kikövetkezheted.

2016. ápr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Első megközelítésben is ott bukott el a dolog, hogy nem lenne elég háttértár rá. Egyetlen pohár víz teljes anyagi szerkezete jóval több adat lenne mint az egész internet adatmennyisége. Erős kétségeim vannak hogy az a bizonyos háttértár elvi alsó határa is beleférne az anyagi világba.

Tegyük fel elférne valahogy. Az egy külön kérdés, hogy hogyan lehetne üzemelni és mennyire lenne megbízható és stabil, egyáltalán az üzemeléshez elég lenne egy egész galaxis energiakészlete rá, ami egyébként nem elhanyagolható kérdés, de most tegyük fel, hogy megoldott lenne ez is.

Egy ilyen gép egyáltalán milyen módszerrel szkennelne?

Ha itt a Földön beszkenneli Európát aztán Afrikát például és letárolja akkor nem egy időbe lévő állapotot tárol mivel a szkennelés nem egy időben történt. Tegyük fel hogy egy időbe szkennelt. Az lenne az elvárás hogy egy időbe az egész univerzumot szkennelje be. Ez mégis hogy lenne lehetséges amikor fénynél gyorsabb információátvitel nem lehetséges? A távoli galaxisokról jövő fény is évmilliárdokig tart mire ideér. Ha a tudomány keretein belül maradok és továbbra is azt mondom hogy tegyük fel ezt is megoldjuk valahogy, akkor nem megyek bele a részletekbe, de ha lehetne fénysebességnél gyorsabb információátvitel akkor ez már önmagába időutazási paradoxonhoz vezet mivel ha valami gyorsabb lenne a fénysebességnél az időgép lenne.

Azt még figyelembe se vettem fentebb, hogy a kvantummechanikai határozatlansági reláció értelmében a részecskék minden tulajdonságát pontosan nem ismerhetem, nem mérhetem meg elvileg sem.


@18:24

Megfelelő keretek között igaz például a hold mozgását elég jól ki lehet számolni, a múltba és a jövőbe is. A részecskék világába ez nem igaz, de ez messzire vezet hogy miért a kvantummechanikai okai vannak, hogy miért nem lehet elvileg sem.

2016. ápr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

#3-as nem a mai tudomány állása a lényeg, ez tisztán filozófiai, az, hogy még nem tudjuk a kvantummechanikai törvények összességét, pl, az elektronok helyét és sebességét egyszerre, az mellékes.


Pl.: szerintem a determinizmus fogalmában, a világ információinak összességén, az azt leíró törvényeket is értik

2016. ápr. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Régen a tudományok kialakulása előtt nagy jelentősége volt a filozófiának. A filozófia a tudomány bölcsője. A mai tudomány az már rég nem filozófia. A tudomány óta is vannak akik a filozófiát használják, a rel. elméleten is olyan szépen tudnak okoskodni és annyira látszik hogy gőzük nincs róla.
2016. ápr. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem mintha ez a kérdés igényelne bármi tudományt is egyébként itt lezárhatjuk mert túl lett válaszolva xD
2016. ápr. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Ha a szerkezettel képes vagy felülírni vele a dolgokat, akkor miért nem csinálsz egy teljesen új univerzumot a miénk mellé? Lehetne így akár multiverzumokat is készíteni! ;)


Vagy ki is lehetne akkor menteni egy 10^86 yottabyte-os hordozható vinyóra az anyagot. Ki tudja! hátha jól jön még valamikor... :D

2016. ápr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell túlragozni, ez egyszerűen baromság.
2016. ápr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy backup az univerzumról.

Előttem leírták, hogy lehetetlen.

Az azért hozzá kell tenni, hogy elég csak a Földről. Ilyenkor nem időutazásról lenne szó.

Ha meg sokkal távolabbi pontot (főleg egy egész univerzumot) azért sem érdemes, mert addigra már, szupergyors csillagközi utazásra is alkalmasak lennénk.

2016. ápr. 12. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!