Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek huszonéves fiatalk...

Szerintetek huszonéves fiatalként van értelme abban reménykednem, hogy még halálom előtt lesz olyan fejlett a technika, hogy robottá válhassak?

Figyelt kérdés

Abban bízok, hogy egyszer eljutunk arra a szintre, hogy létre lehet hozni mesterséges emberi testeket, amiknek nem kell oxigén és táplálék, csak elektromosság, nem öregednek, és lényegében halhatatlanok, ha karbantartják őket.


Egy ilyen testben drámaian lecsökkenne az emberiség erőforrásigénye elsősorban azért, mert nem kéne ételt termeszteni, a jövőben pedig olyan bolygókat is kolonizálhatunk terraformálás nélkül, ahol nincs élet és légkör pl. a Marsot.



Szerintetek mennyire reális ez a jövőkép, és van-e esély arra, hogy akár én is ilyen robot lehessek mielőtt meghalok?



2016. ápr. 18. 13:56
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

"egy növény magja évezredekig képes megőrizni a genetikai információt"

Na, azért ezt sürgősen felejtsd el.

ÉvTIZEDEKIG képes csak rá.

Pl. egyiptomi sírokból kerülnek elő 4000 éves magvak.

Üvegszerűek, életnek már nyoma nincs bennük.

Persze egészen apró darabokra tört DNS még van bennük, tehát lehet őket azonosítani - de már nagyon régen nem élnek.

2016. ápr. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim válasza:
12%
Halhatatlan semmiképpen nem leszel, mert az univerzumunknak is egyszer vége lesz. (bár ahhoz még legalább 20 milliárd évet kell várni, ami majdnem egyenlő a hallhatatlansággal)
2016. ápr. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Wadmalac ***** válasza:
95%

Nos, szerintem van esély, hogy olyan szintre fejlődjön pár évtized alatt a számítástechnika, hogy egy személyiség teljesen elektronikus alapra helyezhető legyen és működjön is.

De mérd fel a dolgot, ha az agyad működése számítógépbe lesz másolva, az egy MÁSOLAT, ami hiába tökéletes, te idekint közben ugyanúgy feldobod a talpad.

A másik aspektus pedig, hogy ha egy személyiség tökéletesen számítógépes lehet, akkor annak jogi státusa erősen kérdéses. Főleg, ha a másolatod, miközben te még idekint szuszogsz.

Itt akkora erkölcsi-személyiségi jogi problémák rejlenek, hogy szerintem ez, legalábbis sokáig, ugyanúgy tilos lesz, mint az emberi génekkel játszadozás és klónozás.

2016. ápr. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Wadmalac ***** válasza:
100%
Amúgy magát a gondolatot én is pártolom, ha működik, de az ember úgy érzi, rosszabb, mint a halál, akkor jobbklikk, töröl. :)
2016. ápr. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%
A szaporodás tökéletlen próbálkozás a fenmaradásra? Ennyire hülye vagy????
2016. ápr. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Wadmalac ***** válasza:
100%

"A szaporodás tökéletlen próbálkozás a fenmaradásra? Ennyire hülye vagy????"

:D

Bizonyos szempontból nem hülyeség. Az ember szereti a fajfenntartási ösztönét magasztos köntösbe ruházni, mert ugyebár mi nem vagyunk állatok, szóval jó kis cél, hogy a jövendő generációban mi is tovább élünk. Genetikailag igaz is.

De az önző én szempontjából a halál az halál. Azon nem segít, hogy az unokák még emlegetnek egy pár évtizedig.

2016. ápr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Wadmalac ***** válasza:
95%

Hmm, nézem, a kérdező a szaporodás evolúciós okára gondolt.

Nos, nem.

A szaporodás az evolúció TÖKÉLETES megoldása a túlélésre.

Más kérdés, hogy mi az osztódás tökéletes örökélet-módszerét többsejtűvé válásunk során elbonyolítottuk a széles genetikai variációs lehetőségek érdekében és ezért beáldoztuk az EGYÉN túlélését.

Az evolúciónak qrvára nem "érdeke" az egyén túlélése, sőt. Akkor működik a legjobban, ha szapora a generáció-váltás.

Egy örökéletű és nem szaporodó, génjeit nem változtatva továbbadó lény evolúciós szempontból egy zsákutca, egy selejt.

2016. ápr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

"A szaporodás tökéletlen próbálkozás a fenmaradásra? Ennyire hülye vagy????"


A korai életformák is minden bizonnyal hosszú távon instabilak és véges élettartamúak voltak, ezért csak azok tudtak fennmaradni, amik lemásolták önmagukat az elérhető szerves anyagok felhasználásával.


Ahogy kialakult a sejtes élet, ez a lemásolás átalakult a jóval bonyolultabb és hatékonyabb osztódássá, majd a nagyobb genetikai diverzitást és ezáltal gyorsabb evolúciót létrehozó szexuális szaporodássá.


Mivel az ember ezekből az élőlényektől származik, ezért biológiai működésünk semmiben sem különbözik tőlük. Egy idő után tönkremegy a szervezetünk, ezért élettartamunk véges. Mégha valamilyen genetikai kutyulás folyamán elérnénk, hogy az öregedés folyamata lelassuljon, akkor is előbb-utóbb meghalnánk rákban, mivel a test már nem tudna mit kezdeni az egyre felhalmozó szabad gyökökkel, amik a testi sejtek káros mutációihoz vezetnek.


Éppezért, amíg az ember biológiai lény, arra van kárhoztatva, hogy pár évtizedet leéljen és ezalatt, hogy fennmaradjon az emberi faj, felneveljen egy utódot, aki alapvető ösztönös viselkedésen kívül semmit sem tud magától és a modern civilizációs környezetben legalább másfél-két évtizedig kell istápolni, mire önálló élőlénnyé tud válni.


Rengeteg erőforrást és időt igényel ez az aspektusa az emberi életnek. Gondoljunk csak arra, hogy világszerte mennyire iskola és tanár szükséges ahhoz, hogy az új generáció ne lengyen analfabéta, de akár arról is beszélhetünk, hogy mennyi időt és pénzt ölünk bele gyerekműsorok és játékok készítésébe, milyen sok bébiételt, papírpelenkát és babasampont kell gyártanunk, hogy ezt a folyamatot biztosítsuk.


Ha az ember robottá válhatna, akkor megkerülhetné ezt az egész dolgot, mivel (racionális keretek között) örök életre tehetne szert. Él android-testben, javítgatja, ha kezd tönkremenni a test és már nem tudja vagy nem éri meg megjavítani akkor áttölti a tudatát egy új testbe.

2016. ápr. 20. 14:37
 19/28 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Mégha valamilyen genetikai kutyulás folyamán elérnénk, hogy az öregedés folyamata lelassuljon, akkor is előbb-utóbb meghalnánk rákban, mivel a test már nem tudna mit kezdeni az egyre felhalmozó szabad gyökökkel, amik a testi sejtek káros mutációihoz vezetnek."

Erre azért ne vegyél mérget.

Ezer módja lehet a jövőben ezen problémák megoldásának.

Csak az azért mérvadó lehet, hogy mennyi hús-vér halhatatlan fér el a Földön és mennyi virtuális túlélő férne el egy számítógép-hálózatban.

Ha el tudunk kezdeni majd más bolygókat gyarmatosítani, a túlszaporodásnak határt vethetne, ha a halhatatlanság (akár biológiai, akár gépi) csak annak járna, aki elhúzza a csíkot más bolygóra.

Persze a túlszaporodás így is csak kitolható, nem eliminált gond.

És én legalábbis nem tartom lehetetlennek, hogy a szaporodás (új egyén, tudat létrejötte) valamilyen módon virtuális személyiségek esetén is létezhet.

2016. ápr. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Wadmalac ***** válasza:
100%

"áttölti a tudatát egy új testbe."

Első kommentemben említettem valamit, amin óvatosan átsiklottál.

Nem mindegy, hogy az "áttöltött" tudat áthelyezett, vagy másolt.

Jelenleg a számítógép is csak másolni tud. A Ctrl/v Ctrl/p is másol, csak utána törli az eredetit.

Gondolj bele, mennyire éreznéd életed folytatásának, ha csinálnak rólad egy tökéletes másolatot, téged meg fejbe lőnek.

2016. ápr. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!