Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A vízüveg, ha megszárad,...

A vízüveg, ha megszárad, akkor vízálló lesz?

Figyelt kérdés
2016. júl. 9. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, a nátrium-szilikát vizes oldata a vízüveg, ha a víz elpárolog, akkor marad csak a só, amit víz hozzáadással oldatba viszel.
2016. júl. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A vízüveg, ha megszilárdul, vízálló lesz!

[link]

2016. júl. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz vízálló, a linkelt anyagban is az van, hogy savas közegben térhálósodik a vízüveg, márpedig annyi CO2 nincs a levegőben, hogy ezt teljes mértékben bekövetkezzen.
2016. júl. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk egy ceruzát akarok vízállóvá tenni vízüveggel, akkor ha belemártom a vízüveg oldatba, megszárítom és utána ecetbe nyomom, akkor megköt a vízüveg?
2016. júl. 13. 01:10
 5/8 anonim ***** válasza:

"márpedig annyi CO2 nincs a levegőben"


Dehogy nincs. Mit gondolsz a trópusi őserdők honnan a túróból veszik a biomasszájuk felépítéséhez szükséges szenet, széndioxidot, ha nem a levegőből.

Persze nyilván nem egy perc alatt zajlik le a dolog.

De ha a meszelt falon is meg tud kötni az oltott mész, mert van bőven széndioxid a levegőben, akkor hidd el a vízüvegnek is lesz elég...

2016. júl. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy nincs CO2, hanem azt, hogy nincs ANNYI, hogy kellőképpen megsavanyítsa a vízüveget.

A kérdezőnek meg azt ajánlom, hogy tegye bele a vízüveges cerkát CO2 közegbe, mondjuk egy lufiba, amibe CO2-t fúj be.

2016. júl. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 DexaN válasza:

szerintem a kérdező ecetes tippje sem elvetendő, én anno sósavval csapattam ki a szilikát az oldatból (mert gyorsan volt szükségem szilikára).

A kovasav olyan gyenge sav hogy szinte mindenféle sav képes kiszorítani az oldatából és az oldatban azon sav Na-sója marad amivel kicsapattuk a kovasavat (=szilika)

2016. júl. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem mideggyik fajta vizüveg egyformàn stabil és ellenàllo a nedvssggel szemben.Ugy tudom hogy a lithium és kàlium vegyületü vizüvegek stabilabbak és ellenàlobbak a nedvesség ellen mint a nàtronvizüveg.Lithiumosat nem ajànlom mert nagyon dràga, Kàlivizüveg még a Nàtron viüvegnél is olcsob és tudom ,hogy elég stabil .A tapasztalatom az ,hogy ha minnél sürübben hagyod ès nem higitod fel annàl kevésbé tud CO 2 felvenni a levegöböl.Régebben a mesterek faszenet égettek serpenyökben lehetöleg füst nélkül hogy segitsék a kötési folyamatot.A kàlivizüveget töbszörössen kiprobàltam az utobbi husz èvben és nagyon jo tapasztalataim vannak ; homokkö, régi vakolatok ,agyagos vakolatoknàl is de leginkàb kétkomponensü szilikàtfestékeknél.Kültéren is.
2016. szept. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!