Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehet pontosan meghatár...

Hogyan lehet pontosan meghatározni, hogy a kanalam milyen anyagból van, és hogyan tudnám pontosan reprodukálni?

Figyelt kérdés
Olyasmire gondolok, hogy kiöntöm gipsszel Vagy agyaggal Vagy valamivel a negatívját, meghatározom Milyen anyagból van, és valakivel kiönttetem. Lehetséges ez? Hogyan lehet kivitelezni?

2016. júl. 24. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Acélból is van 50 féle ötvözet, gondolom valami rozsdamentes acélból lehet a kanál, és valószínűleg nem is öntik.
2016. júl. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lemezből szokták sajtolni, nem öntik. Amúgy az anyagát laborban lehetne csak vizsgálni, vagy egyszerűbb módszer a szikrapróba, ami közelítő összetételhez jó.
2016. júl. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen anyagszerkezeti ismereteid vannak? Pontosan milyen fémtechnologiai képzettséged van?
2016. júl. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Semmilyen, nekem nem fontos hogy én házilag tudjam megcsinálni, nekem csak a végeredmény számít, 40 éve eszek ezzel a kanállal sosem ettem még mással étteremben sem és már csak 2 darab maradt a készletből, szóval ideje elkezdenem gondolkozni, hogyan tudnám reprodukálni! Természetesen utána néztem, kínában gyártották 1914ben, érdekesség hogy amikor szüleim megvették születésem előtt 5 évvel, akkor mai árra átsszámítva kb 1000ft-t költöttek az egész készletre, és sejtésük sem volt róla, hogy ilyen régi.

100ezer ft-ért felkutattam, hátha valakinél van még teljes készlet, egy amerikai családnál találtam pontosan ugyan ilyet, ők rájöttek hogy valszeg sokat érhet nekem ha odáig elmegyek egy kanál készletért, ezért azt mondták hogy 2000dollárt kérnének érte, nekem a reprodukálás több szempontból jobban megérné, még ha drágább is.. ötlet?

2016. júl. 25. 15:30
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is meglepődtem h ilyen nehéz rá találni, de utána belegondoltam, tudjátok hol van most a 40 évvel ezelőtti kanalatok? Legtöbb ember gyakran váltogatja, Azt sem tudja honnan származik, tehét ha sok családnál van is ilyen, akkor sem fogok rátalálni, mert fogalma sincs róla hogy olyan van nála ami nekem kell amúgy meg értéktelen átlagos kanál. Aki felkutatta nekem az amcsit azt mondta ilyrn nehéz feladata nem volt még, egyszerűbb felkutatni egy értékes antik tárgyat, Mint egy fillérekbe kerülő 102éves kanalat, akinél értékes tárgy van, az tisztában van vele hogy valakinek szüksége van rá, ezek meg ott lapulnak a szekrényekben. Lehet hogy épp a kanalammal esztek!
2016. júl. 25. 15:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha ilyen régi, akkor akár lehet ónból, alpakkából is.

Az anyagát biztosan megállapítaná egy szakember, vagy kis utánanézéssel te is.

Legyárttatni biztos nem 5 forint, eléggé rétegigény, és kis tételben nem is tűnik olyan egyszerű feladatnak.

2016. júl. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!