Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A technika és az energiakihasz...

A technika és az energiakihasználás fejlődésével lehetséges, hogy egy nap szigorúan tudományos keretek között, de varázslók vagy akár istenek leszünk?

Figyelt kérdés

Kiskoromban nagyon szerettem a varázslós/szuperhősös/herkuleses stb. történeteket, mindig arról álmodoztam, hogy megjön a levél a Roxfortból/megcsíp egy radioaktív pók/megáld egy görög isten és nekem is emberfeletti hatalmam lesz.


Kamaszként rá kellett jönnöm, hogy ez ostobaság, viszont az érdeklődésem a tudományok felé terelődött, mert rájöttem, hogy minél jobban ismerjünk az univerzumot, annál fejlettebb lesz a technika, annál nagyobb hatalmat gyakorolhatunk felette, és így kerülhetünk racionális keretek között minél közelebb egy varázslóhoz.


Bizonyos szinten már varázslók vagyunk. Évezredekbe tellett, és az egész emberiség összefogott tudása és munkája szükséges volt hozzá, de manapság egy gombnyomással tüzet gyújtok, egy repülőgéppel 24 órán belül bárhova a világon eljutok, a lakásomat nappali világosságot adó füstmentes gömbök világítják be, és bárkivel tudok kommunikálni a bolygón másodpercek alatt.


Óriások vállán állok, de hála az emberiségnek, én közemberként egy varázslóvá válhattam.


Ha ilyen hatalmat mutatnék be egy ókori vagy középkori embernek, minden bizonnyal tényleg azt hinné, hogy természetfeletti erőknek parancsolok.



Ha továbbképzeljük a technika fejlődését, akkor például lehetséges lenne, hogy egy csillagnak a teljes energiáját begyűjtsük és ezt valahogy elérhetővé tegyük az emberek számára. Ezután már csak olyan gépekre van szükségünk (amik akár varázspálcáknak is kinézhetnek), amiket az agyunkkal irányítunk, felhasználják a csillagból származó temérdek energiát és kvantumszintén szerkesztik a valóságot.


Pl. rámutatok egy fára, elképzelem, hogy bárcsak megfagyna, és megfagy.


Rámutatok egy farakásra, elképzelem, hogy bárcsak égne, és begyullad.


Rámutatok egy tányérra, elképzelek egy malacssültet és megjelenik.


Elképzelem, hogy repülök és tényleg repülni fogok.


Ezekben semmilyen természetfeletti nincsen. A fát energiaelvonással lehet megfagyasztani, a farakást energiaátadással lehet lángra lobbantani, a malaccsültet a levegő atomjaiból lehet kirakni, a repülést pedig egyszerű felfelé ható erőhatással lehet elérni.


Ehhez nem kell más, mint egy nagy erőforrás (a csillag), és egy eszköz ami gondolati parancsokra felhasználja ezt az energiát a valóság részecskeszintű szerkesztésére (varázspálca).



Mit gondoltok erről? Lehetséges, hogy egy nap lesz ilyen?



2016. okt. 24. 19:22
 1/5 Molyember ***** válasza:
65%
A varázslat lényege a csoda, ami megmagyarázhatatlan. Jellegéből adódóan a tudomány sosem hozhat létre csodát. Ettől még lehet az egyszer, amit leírtál (bár én nem adnék ekkora hatalmat az emberek gondolatainak, mert negyed óra alatt kihalnánk), de az akkor sem csoda lesz, hanem pontosan leírt, ismert folyamatok eredménye.
2016. okt. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vree ***** válasza:
100%

Bármely kellőképpen fejlett technológia megkülönbözhetetlen a varázslattól. -Arthur C. Clarke


Bármely kellőképpen elemzett varázslat megkülönbözhetetlen a tudománytól. -Phil Foglio

2016. okt. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Soha.

Bármi, amit értesz, az már nem varázslat.

Vagy szerinted varázslat bekapcsolni egy zseblámpát?

2016. okt. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 harminezer oxigén ***** válasza:

Hali.


Erről a kérdésről és eszmefuttatásodról a Karadasev-skála jutott eszembe.

[link]

itt egy kicsit beszédesebben írják le:

[link]


Ez a különböző civilizációk energia igényét skálázza, lényegében megmutatja hogy egy civilizáció mennyire fejlett. (tisztán elméleti) Nos ezen a skálán az emberiség a jelenlegi technológiai fejlettséggel még az 1-es szintet sem éri el és sokan már természetfelettinek hinnék a 2-es szintet is, hát még az 5-öst :D

2016. okt. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 harminezer oxigén ***** válasza:

*Kardasev-skála


bocs az elírásárt

2016. okt. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!