Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen okosító szerek vannak?

Milyen okosító szerek vannak?

Figyelt kérdés

Mielőtt az ezotéria kategóriába kerülne a kérdésem, kifejtem hogyan is gondolom.


Először is nem drogokra gondolok. Hanem vannak különböző gyógyszerkészítmények, amelyek jók az emlékezőképességre. Pl. bilobil, meg társai. De van van-e ezeknél is hatásosabb szer (ami még nem minősül drognak)? Tehát legálisan szeretnék olyan szerhez jutni, akár gyógyszer formátumban, akár tea formában, akár zöld gyógynövényként, amit ha megeszek, beszedek, akkor jobb lesz az emlékezőképességem. Egyszerűen okosít. Ilyet szeretnék szedni.


2016. okt. 25. 23:28
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%
Könyv. Az elég jó okosító szer.
2016. okt. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%
Konyv. De ne szedd be oket, hanem olvasd inkabb.
2016. okt. 26. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
89%
Tanszerek.
2016. okt. 26. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 2*Sü ***** válasza:
91%

A Bilobil és társai nem növelik a szellemi teljesítőképességet, hanem egy adott hibát javítanak, helyreállítják az agy normális működési állapotát. Egy hasonlattal ez olyan, hogy ha van egy vízcsöved, azon adott nyomáson adott idő alatt adott mennyiségű víz fog kifolyni. A Bilogil segít abban, hogy ha el van dugulva a cső, akkor kitisztítja. De egy tiszta cső átmérőjét nem fogja megnövelni.


Vannak serkentő szerek, amik fokozhatják az agy működését, a normális állapothoz képest is. Ezek viszont csak ideiglenes hatást fejtenek ki, és ott is csak részlegesen. (Pl. a gondolkodást gyorsítják, de a memóriát nem növelik, sem az IQ-t.) Illetve sok esetben a pozitív hatáshoz egy negatív hatás is járul. Másik oldalról ezek folyamatos szedése általában valami egészségkárosodás kockázatát jelentik.


Az „okosság” három részből tevődik össze:

- Egyrészt az agy genetikailag adott jellegzetességéből. Ha valakinek kisebb a rövidtávú memóriája, akkor ezen nem nagyon lehet változtatni.

- Másrészt az agy akkor képes kihasználni a képességeit, ha az ember használja is. Egy afrikai törzs szülöttje valószínű egy IQ teszten rosszabbul teljesít majd, mintha tanult volna matematikát, természettudományokat, játszott volna logikai játékokkal. A logikus gondolkodást is ki kell gyakorolni. De ha az agy elérte a teljesítőképessége csúcsát – ami a mai oktatási rendszerben azért kvázi elmondható –, onnan hiába gyakorol többet, nem lesz jobb.

- Harmadrészt ezek csak a képességet jelentik. Az „okosság” szóban benne van a műveltség, a világ minél szélesebb körben és minél mélyebb szinten való megismerése. Erre meg tényleg a legjobb mód, ha az ember olvas, megismer, vizsgálódik, gondolkodik.

2016. okt. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
85%

Pl: dió (és bármilyen lecitin-tartalmú étel), csokoládé (bár ez drogot tartalmaz).

Egyébként okosság ≠ emlékezet, bár az iskola ezt sugallja.

2016. okt. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

A ginko biloba még annyira sem hat, mint 2*Sü írja, nem "állít helyre" semmit, annyi hatása van az agyadra, mintha egy zsemlét ennél meg. Persze ha hiszel benne, valami hatása lehet, placebóval egyenértékű.


A modafinil gyógyszerkészítménynek vagy drognak számít nálad? És mitől függ: hogy illegálisan szerzed be vagy sikerül feliratnod magadnak? Mert az bizony kiélesít, fókuszálttá tesz, és bár sem okosabb nem leszel tőle, se a memóriádat nem javítja, de több és komolyabb szellemi munkát tudsz végezni vele, aminek persze van hatása. Okos ugyanis az agyad használatától leszel. Viszont nagyon-nagyon vigyázni kell vele: csúnyán rá lehet kapni. Én két hónapig használtam, nagyon jól jött akkor, de azóta a közelébe nem mentem, mert túlságosan megtetszett. És minden függőség így kezdődik.

2016. okt. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Erdős Pali bácsi meg ugye a speed-re esküdött és tolta munkássága utolsó 20 évében.
2016. okt. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Én kb 4-5 sörtől roppant okos leszek.
2016. okt. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Egyébként jól tudom, hogy nem szabad ilyen szereket szedni, mert függőséget okoz, vagy éppen káros. Én olyanra gondoltam, ami sem függőséget nem okoz, sem nem káros. De ezek szerint ilyenek csak ételekben vannak. tehát csak megfelelően kell táplálkozni, és sokat kell tanulni.


Itt vannak az ételek:

[link]

2016. okt. 26. 12:13
 10/31 anonim ***** válasza:

" tehát csak megfelelően kell táplálkozni, és sokat kell tanulni. "


Pontosan. A napi kellő mennyiségű vitamin, ásványi anyag és nyomelem bevitele a legfontosabb. Mellette mozogj sokat, napi fél-egy órát sétálj vagy sportolj friss levegőn, és aludj rendesen. Ha ezek megvannak, akkor tényleg csak a tanulás marad, mert mindent megtettél, ami a fizikai és szellemi erőnléted megóvása érdekében - egészséges keretek között - megtehető.

Minden más szer alkalmazása - legalábbis hosszú távon - csak ront ezen.

2016. okt. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!