Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kell kirakni a Rubik...

Hogyan kell kirakni a Rubik kockàt?

Figyelt kérdés
màr össze-vissza kevertem... :S
2010. ápr. 28. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudod annyira összekeverni,hogy ne lehessen 24 forgatásból kirakni.Amúgy nekem se sikerült még soha.:D
2010. ápr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én innen tanultam meg az algoritmusokat, már simán ki tudom rakni a Rubik kockát. :)

[link]

Van magyarázat meg vannak képek is, számomra ez volt a legérthetőbb verzió! :D

2010. ápr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Egy oldal,

majd + 1 sor, 2 sor, sarkak, 3. sor,

utolsó oldal.

Tanuld meg az algoritmust, nekem is sikerült.

Persze ettől nem leszel zseni vagy világbajnok, de menni fog.

2010. ápr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Gyerekek lehet hogy èn vagyok a hülye...de èn mèg mindìg nem èrtem :S
2010. ápr. 29. 00:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy szín-t kell előszór kirakni,ez az alapod(bázis) és ezt mindig felfelé "nézve" tartod a kirakás alatt.

Ehhez képest rakod ki aztán a többi szín(4) felső sorait körbe-körbe,aztán az alatta lévőt(középső sor körbe) Végül az alsó sor sarkai és utána ezen közepeit rakod helyre és kész a kocka.

Ez az elv..,de nem olyan egyszerű ám kirakni :)

(Úgy hogy 1,majd 2 és 3.ik színt kirakni sorjában a 6ig

ÍGY NEM LEHETSÉGES KIRAKNI,mert lehetetlen!

2010. ápr. 29. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na nem innen fogod megtanulni, azt ne is várd! Annak idején mindenféle szakirodalom, meg internet nélkül tanultuk meg a kirakását. Személy szerint nekem ráment vagy 4 kockám, mire megtanultam kirakni. Nem tudom ma még alkalmazható lenne ez a módszer, mert szétszedhető kocka kell hozzá, de én a következőképp oldottam meg. Olyan kockám volt az első amit simán szét lehetett húzni, és elemeire szedni. Mindig rendezett kockából indultam ki, és hamar rájöttem, hogy milyen mozgatásféleségek vannak. Ezek a következők:


Két sarok felcserélése. Két szomszédos sarok sarokforgatása (mindig párban, és mindig ellentétesen forognak!). Két azonos oldalon szemben lévő élkocka forgatása. Három, egy oldalon lévő élkocka cserélése (órajárás irányába, avagy ellentétesen).


Ezeket kellett mindössze megtanulni, és alkalmazni tudni. Így gyakorlatilag a megjelenéstől számítva fél éven belül teljes biztonsággal ki tudtuk rakni a kockát 3-5 perc alatt.


Először kiraktunk egy oldalt színhelyes oldalsorral, majd kiraktuk körbe a 2. sort, és innentől alkalmaztuk a megtanultakat: Sarkokat rendeztünk, sarkokat forgattunk helyben és a legalsó sor oldalelemeit rendeztük be. Majd ha szükséges volt, az élkockákat helyben megforgattuk.

Persze nem ezek a kirakások voltak a világbajnoki idők (ritkán és csak szerencsés esetben tudtuk 1 percen belüli időeredménnyel visszatekerni), de gyakorlatilag magunktól raktuk ki, mindenféle segítség nélkül. Számomra a kirakás képességének megszerzése elég volt, soha nem törekedtem az idő lerövidítésével. Ettől függetlenül ma is van kockám :)


maci

2010. ápr. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!