Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hol lehet venni kálium-nitrát-...

Hol lehet venni kálium-nitrát-ot? Más nevén: salétromsó, pácsó

Figyelt kérdés

Állítólag nem adják ki a gyógyszertárban.

Gazdaboltban meg csak 25 kg-osat láttam, de nekem nem kell annyi.

Kb 1 kg elég.

Ha valaki tud szerezni, kérem írjon.


2010. ápr. 29. 22:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Vegyszerboltban pld a József körút 65-ben.
2010. ápr. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszertárban 1 kilót inkább nem adnak, de nem is érdemes ott venni, mert drága nagyon, meg hát nagyon tiszta, gondolom neked nem kell olyan tisztaságú. Menj be egy gazdaboltba, kérj Kemira műtrágyát, vagy mondd, hogy magas kálium-nitrátosat szeretnél, és ott kapsz. Azt hiszem 2 kilós a legkisebb, de lehet, hogy van 1-es is. Jó szórakozást :)
2010. ápr. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
12%
Füstbombával, puskaporral csak a köcsögök vacakolnak, csinálj inkább valami brizáns cuccot. Abból egy-két deka is elég, hogy levigye a fejedet.
2010. ápr. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Gondolom lőporhoz kell :)


Én is vettem anno. a patikában, és kiadják, mivel nem vényköteles, így kötelesek kiadni. Megmondod, hogy a nagyinak kell húspácolásra.

2010. ápr. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
József krt-i vegyszerboltban nekem nem adtak. Azt mondták, pirotechnikus igazolvány kell hozzá. Persze meg lehet próbálni, lehet, hogy eladófüggő is.
2010. ápr. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nekem is szükségem lenne, kb 5 kilóra.
2010. ápr. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%

"Nekem is szükségem lenne, kb 5 kilóra"


Mi az kitört a terrorizmus?

2010. ápr. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Füstbomba! Érted?! Olyan cucc ami füstöl.

Ha fegyver kell akkor csinálok, de ha már itt tartunk, jó egy kés, egy íj, ...stb.

2010. ápr. 30. 14:32
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem venni hanem csinálni szoktam a kálium-nitrátot. Megveszem az ammónium-nitrátot, és vagy kálium-hidroxiddal reagáltatom, vagy kálisóval 90 fokra melegítem, majd gyorsan lehűtöm 20 fokra az eredmény kálium-nitrát lesz, amit még tisztítani kell egy kicsit, de hát kétszer kristályosítom egymás után után, akkor hamar kitisztul a dolog.
2010. ápr. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Megtennéd, hogy leírod, hogy mit hol lehet beszerezni, kb mennyibe kerül, és kérlek írd le (pontosan), hogy mit is kéne tennem.

Előre is köszi.

2010. ápr. 30. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!