Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az önindukció jelensége hol...

Az önindukció jelensége hol figyelhető meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A Joseph Henry féle önindukció hol figyelhető meg a gyakorlati életben?

Prezentációt vállaltam ,de mikor jobban belemerültem nem találtam róla semmit.Nem a fogalmára vagyok kíváncsi meg a működési elvére hanem hogy hol találkozunk vele?

Egyet tudok : A régi izzócsövek ,de valami más?

Előre is köszönöm!



2017. jan. 9. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
A ki- és bekapcsolási jelenségekben.
2017. jan. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Konkrét példát kérhetek?
2017. jan. 9. 18:10
 3/8 A kérdező kommentje:
Hallottam valami ajtóról de nem találok semmit....
2017. jan. 9. 18:18
 4/8 anonim ***** válasza:
Ottó-motoros (benzines) autókban is így jön létre a szikra.
2017. jan. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekem működik a Google:

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=AdVLIffhLTQ

Írhatnám, hogy a régi izzócsöveknél épp semmi sincs, ami önindukcióval lenne kapcsolatos, de igazából nincs olyan, hogy izzócső...

2017. jan. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5: Igen ,mint a kérdésben áll én olyat kérdeztem, hogy GYAKORLATI ÉLETBEN hol használjuk...

Amit te linkeltél, meg amit google 95% is kiad az az alapműködés bemutatása!

2017. jan. 9. 20:20
 7/8 Walter_Dornberger ***** válasza:
100%

gyakorlati példa az önindukcióra a hétköznapi életben a fojtótekercsek alkalmazása.

Minden jóérzésű (átlagos) kapcsolóüzemű tápegységben az energiatároló elem egy jó erős önindukciós tekercs. ez "ciripel" időnként a telefontöltőben. Energiát tárol, és amikor a rendszerből energiát veszünk ki az önindukció jelensége biztosítja a mágneses tér visszaalakulását potenciálkülönbséggé a tekercs végein.

2017. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Walter_Dornberger ***** válasza:
Ja mielőtt a tranzformátoros tápokra valaki azt mondaná, hogy azok nem fojtótekercsek igaza van, de én nem erre gondoltam. Én az olyan tápokra gondoltam mint pl. az LM2596 tápIC és társaival készített tápegység.
2017. jan. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!