Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi lehetett az, ami nyomra...

Walter_Dornberger kérdése:

Mi lehetett az, ami nyomra vezette a rendőröket a Tompa gyilkosság után 13 évvel?

Figyelt kérdés
A médiában erről a rendőrség nem kíván nyilatkozni, és a megjelent információkat elemezve elég furcsa érzésem támadt. Megjelent információ, hogy semmi kapcsolat nem volt tettes és áldozat közt, és volt DNS nyom. Hogyan találhatták meg az elkövetőt, ha hagyományos módon 10 évig semmi eredmény sem volt. Vagy dezinformáció vagy széleskörű DNS profilozás vagy mindkettő folyik kis hazánkban. A DNS szekvenálás/profilozás (nem teljes csak jellemző) mostanság vált annyira olcsóvá hogy tömegesen alkalmazni lehessen, és mondjuk a megyei kórházak DNS-t tartalmazó mintáit profilozták. Így látok racionális magyarázatot pl. , ha a tettes soha nem beszélt senkinek (ez is lehet dezinf). Nos kinek mi az ötlete?

#gyilkosság #DNS profilozás conspiration theory
2017. jan. 14. 08:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Az kizárt, hogy "széleskörü" DNS profilozás folyna, egyrészt mert rengetegbe kerülne, másrészt jogilag sem szabad az illetö beleegyezése nélkül DNS mintát venni és vizsgálni - kivéve, ha valaki alaposan gyanusítható büncselekménnyel, akkor kötelezhetik minta adására.


Az eredeti kérdeshez meg csak annyit, hogy feltehetöleg más büncselekmény miatt vettek az illetötöl mintát, ami megegyzeik a 13 évvel ezelötti DNS-sel.

2017. jan. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ ma az egyik hírportál címlapon megírta, most lehet hogy dezi, lehet hogy nem -ezt mindenki döntse el maga - , kutyát lopott az illető, és olyan értékben hogy a szokásos rezsim szerint DNS mintát vettek tőle, és meg is bukott.

Szóval a DNS dolog biztos, lehet fedősztori, lehet igazság is.

Köszönöm a gondolatot, de nem lettem nyugodtabb.

József Attila jut eszembe:

"...

Számon tarthatják, mit telefonoztam

s mikor, miért, kinek.

Aktákba irják, miről álmodoztam

s azt is, ki érti meg.

És nem sejthetem, mikor lesz elég ok

előkotorni azt a kartotékot,

mely jogom sérti meg.

..."

/Levegőt!/

2017. jan. 14. 11:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Az internetes tevékenységeket, telefonhívásokat ellenörizni nem probléma, mert azokat automaitkusan rögzíti a rendszer, így nincs rá külön kiadás, nem kerül pénzbe.


Viszont egy nagyobb mértékü DNS vizsgálat elvégzése igen sokba kerülne, és gyakorlatilag nehezen lehetne az egyes mintákat az adott személyekhez rendelni, ha nem önként adnak mintát. SZóval ez egyelöre eléggé kizárt.

2017. jan. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!