Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Elektromágneses teret függetle...

Gebasz1 kérdése:

Elektromágneses teret függetlenné lehet tenni a kibocsátó eszköztől?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi ,hogy akár pillanatnyi időre is ,de el lehet különíteni vagy akár leszakítani a mágneses teret annak létrehozójától.Hasonló kép mint a rádió hullámoknál csak ez-esetben egy tekercs mágneses mezejéről lenne szó. Talán nagyfrekvenciás váltóárammal lehet ilyet létrehozni és hogy lehetne detektálni?

#mágnesesség #mágneses hullámok
2017. jan. 23. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A felvetés nagyon zavaros. A "függetlenség" azt jelenti, hogy a két dolog attól a pillanattól kezdve önálló életet él, jellemzőinek alakulása nem függ a másiktól.

A kibocsátó eszköz, a "forrás" azt jelenti, hogy egyik dolog a másik nélkül nem létezhet, ugyanakkor ennek semmi köze az előző tulajdonsághoz.

A rádióhullám egy energianyaláb, amelyet egy objektum gerjesztett azáltal, hogy önmagából energiát "lőtt ki". A "kilövés" után két önálló, független objektumról beszélünk.

Az elektromágneses tér azáltal keletkezik, hogy egy objektum nem homogén, hanem bizonyos (elektromos, vagy mágneses) tulajdonságai eltérők. így két pont (pólus) között erőtér jön létre. Az erőtér addig létezik, míg van tulajdonságkülönbség. Ha az megszűnik, a térnek nevezett tulajdonság is megszűnik. Felvethető, hogy mennyi idő alatt. Vagyis azt kérdezzük, egy adott tulajdonság "hatása" milyen gyorsan terjed. A válasz: nincs kellő ismeretünk ahhoz, hogy egyértelműen megmondhassuk. Vannak elképzelések, amik egyelőre nem mondanak ellent más dolgoknak, de ez csak azokra igaz, amit meg tudtunk vizsgálni. Általánosan nem igaz, ezért nem is használjuk. Röviden: a hatás sebességéről nem beszélünk, lehet akár végtelen is.

2017. jan. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor elméletben nem zárható ki , és hogy lehetne érzékelni?
2017. jan. 23. 10:55
 3/3 anonim ***** válasza:

"lehet akár végtelen is."

A gyakorlatban viszont egészen pontosan tudjuk, hogy ez fénysebességgel terjed. A hatás is és a megszűnése is.

2017. jan. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!