Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek lehetcéges az...

Szerintetek lehetcéges az időutazás gyakorlatban?

Figyelt kérdés
engem már 6 éveskorom ota érdekel az időutazás , és nagyon érdekel a téma véleményeitek? Szerintetek hogy lehetséges a időutazás?
2010. máj. 19. 07:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez a 20. ilyen kérdés. b+
2010. máj. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2010. máj. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Céges időutazás?

Még magán úton is alig bírom elképzelni a sok paradoxon miatt! :D

2010. máj. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

:D a pardoxonokat meglehet érteni , sokat mondhatnák, pl : a végtelen sok csillag van az égen akkor mi az a csillagok közöt , a feketeség :D


például ez is az

2010. máj. 19. 14:44
 5/15 anonim ***** válasza:
Persze, lehet, folyamatosan lehet benne haladni előre például...
2010. máj. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
értem kösz ez külömben igaz :D
2010. máj. 19. 16:19
 7/15 anonim ***** válasza:

Molekuláris szinten lehetséges az időutazás, csakhogy bonyolultabb struktúrákat nem tudsz az idő folyásával ellentétesen mozgatni. Ez nem az "idő", hanem a kauzalitás miatt van. Az okozat nem előzheti meg az okot. Az idő csak egy látványos következménye ennek. Te, mint ember elég bonyolult struktúra vagy, tele ilyen kauzális rendszerekkel, nem tudsz utazni az időben a jelenlegi tudásunk szerint úgy, hogy ne csupán megfigyelő legyél. Mint, megfigyelő, viszont elég felnézned az égre, ott a sok csillagnak mind különböző idővel ezelőtti állapotait fogod látni attól függően, hogy milyen messze van tőled, mint megfigyelőtől az a csillag. Mi ez, ha nem tiszta időutazás? :)


Ha a térben tudnál a fénynél sebesebben haladni, az is időutazás lenne. Ezért is zárják ki általában ezt a lehetőséget. Helyet változtatni tudhatsz más módon (például meghajlítod a teret), de visszamenni a saját múltadba és ott megváltoztatni valamit, ez megint az oksági paradoxonhoz vezetne. Márpedig egy a térben a fénynél sebesebben haladó űrhajón az idő a külső szemlélő szemszögéből nézve, visszafele folyna! :)

2010. máj. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm :DDDD ez nagyon okos válasz volt te jó ég esküszöm hogy elinditottál benem valamit nagyon kösz.
2010. máj. 19. 17:06
 9/15 A kérdező kommentje:
Lécives minél többet írjatok minél többet szeretnék tudni az idő utazásról nekem már kiskorom ota, ez volt az állmom még mielőtt látam volna időutazos filmeket , és én ugy gondolom hogy én majd egyser képes leszek az időutazásra vanak is elméleteim az idő kapu megnyitásra de azokat nem szeretném elmondani
2010. máj. 19. 17:39
 10/15 anonim ***** válasza:
majd kinövöd :) Mi is voltunk így ezzel, és mi is kinőttük ;)
2010. máj. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!