Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért mondják egy képre, hogy...

Miért mondják egy képre, hogy két dimenziós? Hiszen annak is van egy vastagsága /harmadik dimenziója/ ha meg az idő is egy dimenzió akkor a kép is négy dimenziós mert azt is konkretizálni kell, hogy mikor és meddig lóg a falon! :-)

Figyelt kérdés

2017. aug. 9. 21:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Ilyet maximum a digitális képekre mondunk. Valamit félre érthettél.
2017. aug. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát itt vannak problémák szépen!

Megtennéd, kedves kérdező, hogy Te mit értesz "dimenzió" alatt? Mert csak akkor lehet véleményezni a kérdésedet, ha ezt tisztázod.

Tehát kérek egy általad használt definíciót.

2017. aug. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondják, mert két dimenziós információt ad vissza.

Maga a "kép" nem azonos a hordozójával, amin a kép szerepel vagy megjelenik. A kép információ.

2017. aug. 10. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a hármas mondja. Amikor "kép"-ről beszélünk, akkor a kép által hordozott "hasznos" információról beszélünk, ami kétdimenziós, nem pedig az információ háromdimenziós hordozójáról.
2017. aug. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
dimenzió alatt értem,ha egy tárgyat vizsgálunk,mármint hány kiterjedése van,vagyis szélesség, hosszúság, magasság, ez három! tehát három dimenziós! Az időt is dimenziónak veszik, /de ha jól tudom ezen még folyik a vita/ mert ha még nincs előttem a kérdéses tárgy addig nem tudom vizsgálni!
2017. aug. 10. 11:32
 6/26 A kérdező kommentje:
kedves 3/5 Azt hittem a kép attól kép,hogy a festő felhordj ecsetjével a festékjét a vászonra,s ha ezt jól tette akkor élvezhető képpé áll össze a mű :-) de annak a festéknek is van egy vastagsága! Aztán ha azt a telóval le fényképezzük,s megjelenítjük, az üveglap alatt a kristályok rendeződésével /ebbe ne menjünk bele/ ha nem lenne semmi akkor nem látnánk a képet! ha elveszünk mindent csak a fény marad ami kép formájába rendeződve jut el a szemünkbe az is valami,csak még "nem tudjuk megmérni a vastagságát"
2017. aug. 10. 11:51
 7/26 A kérdező kommentje:
Bocsi 3/6 hogy elkereszteltelek 3/5-re! :-) de akkor 1 kör és egy golyó között sincs semmi különbség? A golyót hiába nézem körbe nem látom,hol kezdődik a szélessége hosszúsága magassága még ha érzem is,hogy nem azonos a körrel,s végül is azt is csak egy kőrnek látom!
2017. aug. 10. 12:07
 8/26 anonim ***** válasza:
De most végülis mit szeretnél, Kérdező? Itt lovagolsz azon, hogy a fizikai dolgoknak van térbeli kiterjedése. Oké, és?
2017. aug. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Tom Benko ***** válasza:
Az idő dimenzió mivoltáról nem tudok vitát. A relelm.-ben az.
2017. aug. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Tom Benko ***** válasza:

Tessék, itt egy ~1,58 diomenziós kép:

[link]

2017. aug. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!