Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen elven építi az útvonalá...

Milyen elven építi az útvonalát a villám?

Figyelt kérdés

Úgy tudtam, hogy a legrövidebb utat keresi a föld felé. Noha lehet a kép hamis "megrajzolt illusztráció" de amit szabad szemmel is látok, az se egyenesen, meg nem a legrövidebb úton halad szerintem.

Meg miért van, hogy szétágazódik?

és ha már itt vagyok:

Mit jelent az "ALKALMAZOTT TUDOMÁNY" kifejezés? Ugye jó helyre írtam a kérdésemet?

Egy kép egy villámról:

[link]



2017. okt. 6. 09:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Mi vagy? Mert ugye például az atomról is a képzés minden szintjén megtanultuk, hogy az előző modell nem elég jó.
2017. okt. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezt a választ sajnos nem értem =/
2017. okt. 6. 10:08
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A villám mindig a legkisebb ellenállás irányába halad.

Ezért fordulhat elő olyan is, hogy majdnem egy hurkot ír le.

2017. okt. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Aha =) Nagyon szépen köszönöm =)
2017. okt. 6. 10:22
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Pedig a második mondatomból kiderül, hogy arra volnék kíváncsi, hol helyezkedsz el a tanulmányok folyamatában.

Ez a legkisebb ellenállás válasz ez az általános iskola szintje. Ha ott állsz, vagy ennyi elég futó érdeklődésedet kielégíteni valamiről, akkor oké.

2017. okt. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem tanulok, nagyon szépen köszönöm =) Csak érdekelnek néha ilyen-olyan dolgok =) Tényleg KÖSZÖNÖM =) Jófej vagy =)
2017. okt. 6. 13:14
 7/14 anonim ***** válasza:

A tudomány a valóságról alkotott tapasztalataink modellrendszere. Arra is alkalmas, hogy még nem vizsgált jelenségekről állítson valamit.

Az ember a kényelme érdekében a legváltozatosabb eszközöket készíti el. Kezdetben botot faragott, hogy a magasban lévő gyümölcsöt leverhesse. Ma autót, hogy bármikor gyorsan eljusson egyik pontról a másikra. Ezek az eszközök a természettudományok által megfogalmazott szabályok szerint működnek.

Ha most a tudomány ismereteit arra használjuk, hogy ilyen, új kényelmet szolgáló új eszközöket készítsünk, akkor ennek megtervezése az alkalmazott tudomány, a terv elkészítése pedig az ipar.

2017. okt. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ez a válasz nagyon tetszik =) KÖSZÖNÖM =)
2017. okt. 6. 15:32
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Villám:

Én még úgy tudtam, hogy a légkör inhomogenitása miatt. Gyorsan rákerestem, de itt is kb. ugyanezt írják:

[link]

A cikkben a homokdombról lefolyó vizet hozzák fel példának, ott is ágakra bomlik, kanyarog a víz, mielőtt valamelyik ág leér.


De ami engem nagyon emlékeztet a villámra, azok az ablakon leszaladó esőcseppek. Ritka, hogy egyenesen lefolynak, gyakran kanyarognak, élesen elfordulnak, ketté is válhatnak, elakadnak, felgyorsulnak, stb. És amikor valamelyik elér az ablak aljához, akkor ott fog lefolyni egy nagyobb adag víz, a csatorna eltűnik, és kezdődik elölről.


Az ok, hogy az üvegen apró akadályok vannak, porszemek, zsírmaszatok, stb. A villám ugyanígy reagál a levegőben lévő hőáramlásokra, páramozgásra, porra, és ki tudja még mire.

2017. okt. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Bakker, ez mégjobb =) (Y) MINDENKINEK NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM =)
2017. okt. 6. 23:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!