Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Toxikológus véleményére...

Toxikológus véleményére lennék elsősorban kíváncsi. Hunyadi Mátyás halála csakugyan agyvérzés, vagy mérgezés volt e?

Figyelt kérdés
Mátyás haláláról elég részletes leírás maradt fent Bonfinitől, aki szemtanúja volt az eseménynek. Az uralkodó egy fügébe harapott bele ami rossz ízű lehetett, Mátyás haragra lobbant és valószínűleg nem érezte jól magát mert az ebédet sem fogadta el amit ezután feltálaltak neki, pedig éhes volt, ezért kért fügét korábban. Panaszkodott, hogy szédül, látása homályosodik. Hálószobájába vitték (járni már korábban sem tudott köszvénye miatt) Fájdalmai erősödhettek, mert jajgatni kezdett. Az orvosok tehetetlenek. A királyné valami folyadékot erőltet a lekötözött Mátyás szájába. Éjfél körül zöldes hab bugyogott szája sarkán, majd hányni kezdett. Vizes lepedőbe csavarták (lázas lehetett?) Szenvedése 2 napig tartott.

2018. jún. 20. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Az agyvérzésnek (tudomásom szerint) nincsenek ilyen tünetei.
2018. jún. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
33%
Hát én elég pesszimista vagyok, szerintem legtöbb esetben egyszerűen eltették láb alól a legnagyobb magyarokat. Nem csodálkozom, ha bebizonyosodik, hogy ez történt Mátyással, Teleki gróffal, vagy Széchenyi gróffal, de még biztosan több hasonló esetet találnánk a magyar államférfiaknál. Ráadásul úgy érzem, ezeket mind németek tették, de bárcsak ne lenne igazam!! Már Koppány esetében is előkerült, hogy a németeknek nem lett volna gond ilyen eszközt alkalmazni, de István király ezt nem akarta.
2018. jún. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
Mindigcsak basztassák a szegény magyar embert... ez nemigasság!
2018. jún. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nagy valószínűséggel mérgezés. Mivel láz, étvágytalanság, zöld hab, hányás, látás csökkenés általában mérgezés tünetei.

Nem vagyok benne biztos, de annak a tüneteit olvastam neten.

2018. júl. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!