Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Cekász huzalhoz miért kell...

Cekász huzalhoz miért kell trafó? Vasalóban, hősugárzóban sincs, és ezek 220 V-ról működnek.

Figyelt kérdés

Szeretnék vágni üveget (illetve törni, vízzel lehűtve), és hungarocellt vágni.


Mondták, hogy "valami" trafó kell hozzá - telefon, vagy ilyesmi adapter (semmi konkrét megnevezés).


Aztán néztem, hogy a régi vasalóban, rezsóban, hősugárzóban sincs semmi - a 220 V egy az egyben a fűtőszálon van átvezetve.


Mi történhet, ha a vasaló cekász huzalából levágok egy 30 centis darabot, és azt rákötöm a 220 V-ra? - Lecsapja a villanyórát, tönkremehet valami a villanyórában, elég a cekászhuzal, elég a rézdrót... stb, vagy tökéletesen működik?

Illetve mennyi idő alatt éghet el a huzal? (Pár perc, vagy pár óra?)


2018. aug. 18. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

Addig rövidítsd apránként, amíg el nem éred amit akarsz.

Ha előbb levágja a biztosítékot, akkor ennyi, nem járható út. Avval is számolj, hogy a régi cekász spirálban volt feltekerve, és ha felizzítod akkor már a saját súlyától is elkezd kiegyenesedni!

2018. aug. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Azért mondták hogy, kell trafó hozzá hogy ne játssz a villamos hálózati feszültséggel.

Mert az életveszélyes.

És lám igazuk van, mert sokkal komolyabb tudású emberek is haltak már meg áramütéstől mint te.

2018. aug. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Az ellenállásától függ. Hosszabb darab működhet 230(!)V-ról, rövidebbhez alacsonyabb feszültség kell, vagyis le kell transzformálni a hálózati feszt. Nézz utána, hogy pontosan miből van, és hogy mi a fajlagos ellenállása.
2018. aug. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mikor utoljára erre jártam, egy válasz volt, most gondoltam, nem árt egy-két szempontot még megvilágítani, erre látom, megírták már, de meg is kapták érte a fekete pontjaikat.

Pedig k*ra igazuk van.

Először is, az emlegetett készülékek zártak, míg a hungarocellvágó szál nem, tehát van értelme életvédelmi okokból (is) kisebb feszültséggel táplálni.

Másodszor is, hát, hogyan is mondjam, azért ritka az olyan barkácsoló, meg válaszadó, aki ennyire nincs képben az ellenállás fogalmával, meg annak vonzataival áramra és feszültségre, amire a harmadik felhívja a figyelmet.

"Mi történhet, ha a vasaló cekász huzalából levágok egy 30 centis darabot..." "Addig rövidítsd apránként" Hát mi ez a hátborzongatás, kérdezné Puzsér? Ami 230-ra méretezve vörösen izzik, annak egy darabját 230-ra kapcsolva magasabb lesz a hőfoka, mint amit tartósan elvisel, nagyon hamar eltörik, elszakad, elég. No meg nagyobb áramot vesz fel, ami, ha olyan a védelem, lecsapja.

2018. aug. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Életvédelmi szempontból az alapgondolatom az volt, hogy nem érek hozzá (feltételezem, a 220 V ívet nem húzhat), így nem csap meg az áram :)


Szóval letranszformálom - a kérdés, hogy mivel? Mármint mire figyeljek oda? (Pl. telefontöltőnél a Volt erőssége rá van írva, egyéb adat számít?)

2018. aug. 19. 15:43
 6/10 anonim ***** válasza:
Szépem kérlek, és nem bántásból írom, de egyáltalán nem értesz hozzá, ne kisérletezz ilyesmivel.
2018. aug. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

220 már simán húz ívet! Nem csak ezért, hanem minden egyéb miatt is visszavonom amit először írtam.

Osztom #6 véleményét. TE ne kísérletezz evvel, mert biztos hogy rossz vége lesz. Ez nem "lekezelés", vagy lenézés! Én tisztában vagyok a villamossággal, és azt hittem hogy te is, de komolyabban átolvasva a kérdést rjöttem hogy tévedtem.

2018. aug. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó tanácsot :)


Azt hiszem, akkor telefontöltővel megpróbálom (az erősen lecsökkenti a hálózati feszültséget).


Tényleg nem értek hozzá, nem hittem volna, hogy a 220 ívet húz (mármint pár mm-nél hosszabbat), 380 V-ot meg vágtam már át feszültség alatt 600-as Yato csapszegvágóval - na az olyan ívet húzott, hogy a csapszegvágó feje vörösen izzott egy pillanat alatt... bár szerintem 380-nál több volt benne :)

2018. aug. 19. 20:24
 9/10 anonim ***** válasza:

#7 vagyok.

Ne tedd tönkre a töltőt, jó? Az egy "bicikli-izzó" működtetéséhez is csak talán elég, úgyhogy ezt ne erőltesd! Teljesen tévesen értelmezed a villamosságot, ezért még egyszer kérlek, ne kísérletezz mert baj lesz!

2018. aug. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Edison sem értett hozzá, és ha hagyta volna, még gyertyával világítanánk :)


A neten láttam, hogy más telefontöltővel üzemelteti a hungarocell vágót (van egy pár darabom feleslegben). Van egy régi hegesztőm is, de attól kicsit tartok, hogy rákössem...

2018. aug. 19. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!