Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A világ első fekete lőporaihoz...

A világ első fekete lőporaihoz honnan/miből szerezték a kálium nitrátot?

Figyelt kérdés
2019. jan. 9. 03:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Én egy húsipari nagykerből rendeltem, így keresgéld.
2019. jan. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, ahogy látom nem ez volt a kérdés.

Trágyából álították elő, egyszerű alkímiai folyamatokkal.

2019. jan. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
No meg hát gyűjtötték a természetesen képződőt.
2019. jan. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Valóban trágyából? mivel nem ismerték még ezeket az anyagokat hogyan jöhettek rá?
2019. jan. 9. 13:48
 5/9 dellfil ***** válasza:
100%

A kulcsszó a salétrom. Azt már nagyon régen ismerték az emberek. Arra, hogy ebből robbanásra is képes anyag készíthető, sok - vargabetűvel teli - úton jöttek rá.


[link]


Hogy "készült"(!) a salétrom? Pl:


[link]


[link]


[link]


dellfil

2019. jan. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Polgár Sándor Páty ***** válasza:
A trágya a tyúk trágya volt, melyre a kínaiak jöttek rá. Én dolgoztam Bábolnán a tojás gyárban, és a tyúk trágyában lévő kérdéses vegyszer el nem viselhetően csavarja az ember orrát.
2019. jan. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szerintem az első válasz zseniális volt. :-)) Kár, hogy a másodikkal megmagyarázta, hogy nem úgy gondolta... Az elsőt olvasva azt hittem, direkt írt egy ekkora fricskát, vagy frappánsat. :-)
2019. jan. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Polgár Sándor Páty ***** válasza:
Azért nem jó a trágya szó mert csak a tyúk trágya jó, a többi élőlényé nem jó, mert csak a tyúkéban van a kálium nitrát ami kell a robbanáshoz!!!!!!!!!!!!!
2019. jan. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Paczalos István ***** válasza:

Madártrágyák nagy része magas salétrom tartalmú, nemcsak a csirketrágya (Bár ahhoz a legegyszerűbb hozzájutni ittjon).

Amúgy találsz salétromot a folyamatosan, régóta felázott téglafalakon a téglára kicsapódva is.

Amúgy meg elmész a gazdaboltba, és veszel Kálium Nitrát mono műtrágyát. Nagyjából egy ezres a két kilós kiszerelés. Ebből kb 4,5kg fekete lőport tudsz csinálni

2019. jan. 12. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!