Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hová kell tenni a jeges vizes...

Hová kell tenni a jeges vizes palackot a ventilátorhoz képest, hogy "hideget fújjon"?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy mögé, de azt is, hogy elé, meg még azt is, hogy elé, de egy kicsit alá. Szóval ez hogy van? Egyáltalán "működik"?

2019. jún. 13. 20:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ele. A flakonra kicsapodo parat a legaramlat jobban parologtatja. A parolgas hot von el. Amugy semmi ertelme, de jo szorakozast. Majd jelezd, hany tized fokot esett a homerseklet.
2019. jún. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Elé volt rakva, eddig 2 tized fokot nőtt ... :'DD
2019. jún. 13. 21:02
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Tapasztalataim alapján bárhová is rakjuk a vizespalackot a ventillátorhoz képest, az a palack sose fog hideget fújni.
2019. jún. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Wadmalac ***** válasza:
Öntsd a tartalmát szövetre és azt fújasd ventilátorral. Akkor legalább addig hűt, amíg elpárolog a cucc. Aztán mondjuk már nem leszel vidám a 98%-os páratartalmú lakásban. :)
2019. jún. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem válik be ez a módszer. A ventilátortól csak melegebb lesz, bármit rakok hozzá képest bárhová... :/ Úgyhogy be se kapcsolom már inkább.
2019. jún. 14. 09:17
 6/13 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem működik. A ventillátor motorja is csak melegszik, plusz a lapátok és a levegő súrlódásából is hő termelődik.

A léghűtőként forgalmazott/reklámozott gépek is mind átverés, amibe jeget kell tölteni.

2019. jún. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Wadmalac ***** válasza:

"A léghűtőként forgalmazott/reklámozott gépek is mind átverés, amibe jeget kell tölteni."

Azért azok sokkal nagyobb felületen érintkeztetik a levegőt a jéggel, tehát tényleg hűtenek valamennyire.

De amennyi elektromos energiát beleölsz a jég előállításába, majd a szerkezet működtetésébe, egy inverteres klímával nagyságrenddel több hűtést érsz el.

Persze az inverteres klíma drágább is jóval.

2019. jún. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A vizes palackot a fejed fölé kell tenni, kupak nélkül nyílással lefele.

De egy zuhanyzó még hatásosabb.. :)


Csurom vizesen más sokkal erősebbnek érzed a ventilátort.

2019. jún. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
:DDD
2019. jún. 14. 13:02
 10/13 Wadmalac ***** válasza:

Az én szobai hőhaldoklás elleni módszerem: hűvösen elkezdett, majd tovább hidegre csavart zuhany, amíg már vacogás határon vagyok, majd egy gyors forró leöblítés, gyors törölközés és beheverés a szoba átellenes sarkából rám célzó ventilátor legkisebb fokozatú szellője elé.


Ezzel a technikával a legnagyobb melegben is tudok délutáni hőségben egy-két órát szundikálni.


Amúgy próbából rendeltem Kínából hővisszaverős ablakfóliát, felnyaltam a szobaablakomra és helyből minimum 4-5 fokos hőségcsökkenés a szobában.

2019. jún. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!