Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a legkisebb anyag az...

Mi a legkisebb anyag az univerzumban? És azt mi alkotja? És azt?

Figyelt kérdés

2019. aug. 18. 13:59
 1/9 Mojjo ***** válasza:
36%
Nem tudom, hogy ez most vicc-e, vagy komoly, de remélem komoly. Viccnek azért kicsit erős lenne.
2019. aug. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért lenne ez vicc?! Ez tudományos kérdés!
2019. aug. 18. 14:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"A kvarkok a világ jelenleg ismert legalapvetőbb részecskéi. A fizika úgynevezett standard elmélete szerint minden, amit látunk, a csillagoktól a porszemekig, a vírusoktól a mammutokig, tizenkét alapvető részecskéből épül fel. Hat nehéz kvark és hat könnyű lepton alkotja az elemi részecskék "periódusos" rendszerét."


Szóval jelenleg a kvarkok. De lehet majd lesz kisebb is. Régen azt mondták az atom a legkisebb, de aztán szétszedték és egy csomó bigyó esett ki belőle :D Aztán a kiesett darabokat is tovább bontották. Szóval még nem tudjuk a legkisebbeket mi alkotja. :D

2019. aug. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%

A különbség az, hogy a kvarkokat már nem tudjuk szétszedni... sőt: már két kvarkot sem tudunk szétválasztani, mert akkor újak keletkeznek köztük.


De lehetséges, hogy léteznek még nekik is összetevőik, és akkor ezek a húrok (membránok).


A húroknál kisebb összetevő nem létezhet, mivel a világunkban ennél kisebb dolog már nem létezhet.

2019. aug. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Mojjo ***** válasza:
65%
@3: A becsületes neve nem a "fizika standard modellje", hanem "atomfizikai standard modell". És itt csak a fermionokról beszél, a 6 kvark + 6 lepton az elemi fermionok. Ezen kívül van jópár elemi bozon, amik adott esetben kisebbek bármelyik fermionnál - pl a foton, vagy épp a gluon nulla térfogatú, nulla nyugalmi tömegű részecskék.
2019. aug. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mojjo ***** válasza:
31%
@2: Az szerinted tudományos, hogy a legkisebbet mi alkotja? :D Okééé :D
2019. aug. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
#6 Én csak másoltam a szöveget egy cikkből. De köszönöm a helyreigazítást. Nem vitatom korrigálásod helyességét. :)
2019. aug. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Vagyis #5. Bocsi. Lefáradtam a melóban. Xd
2019. aug. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Blau Kind ***** válasza:
0%
Atom. A legkisebb részek meg szerintem mind elvesznek a féreglyukakban, ahonnan még semmilyen anyag sem tért vissza.
2019. aug. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!