Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy esetleges atomháború után...

Egy esetleges atomháború után a Föld képes lenne regenerálódni?

Figyelt kérdés
2019. nov. 30. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen igen, csak idöbe telne!
2019. nov. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is évmilliókban számolnám a "gyógyulási" idejét.
2019. nov. 30. 13:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen atomháború.


Ha bekövetkezik a nukleáris tél, akkor valószínűleg kihalna a most élő fajok elnyomó többsége.


Mikrobiális élet természetesen marad, ahogy a növényzet egy adott része is.


Ebből tud regenerálódni később.


Lehet a nuke álló naked mole ratból evolvál majd az új intelligens életforma :)

2019. nov. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nos, az minket már nem fog érinteni :D
2019. nov. 30. 14:27
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A Földnek semmi baja nem fog esni egy atomháborútól. A biomasszának, na annak már igen.

Egyébként ez is nagyon sok változós dolog, függ a bevetett bombák számától és jellegétől (pl. dobnak-e le "piszkos" bombát is vagy csak hagyományost stb), illetve területi eloszlásától.

2019. nov. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A föld többször is volt már jéggolyó, persze egy ilyen drasztikus éghajlat változás az élővilág nagy részének kihalását okozza, de ettől még az élet nem pusztul ki. Előbb utóbb regenerálódik a föld, környezet szennyezésnél sem a "földnek fáj", hogy szennyezzük, hanem nekünk magunknak, illetve érdemes még pl a csernobili zónát megemlíteni, ahol virágzik az élet. Egy kis sugárzás az élővilágot nem zavarja, az emberi jelenlét annál inkább, ergo ha kiirtanánk magunkat egy atomháborúval, akkor az élet jó eséllyel virágozna utánunk is.
2019. nov. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Én is évmilliókban számolnám a "gyógyulási" idejét."


Beavatnál minket mi alapján számolnál évmilliókban? :D

2019. nov. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja, hát csak belegondoltam, hogy azért elég nagy pusztítást végezne egy ilyen jellegű eseménysorozat, majd a hasamra ütve mondtam egy számot. :D
2019. nov. 30. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!