Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a Föld lapos és fentről...

Ha a Föld lapos és fentről éri a Nap sugara, akkor hogy lehet hogy egy időben a világ egyik felén nappal van a másik felén pedig éjszaka? Ezt nem értem.

Figyelt kérdés
2020. febr. 8. 13:36
1 2
 11/18 TappancsMancs ***** válasza:
65%

2*Sü "Olyan alapvető kérdések sincsenek tisztázva a lapos Föld elméletében, mint hogy mekkora a Földkorong átmérője, milyen magasan van a Nap"


Nem csodálom, mert seccperc alatt kiderülne, hogy nem jönnek ki a Nap fényének beesési szögei.

2020. febr. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
65%
Amivel még úgy tudom, hogy érvelni szoktak, hogy nincs Ausztrália és Dél-Amerika között közvetlen repülőjárat, mert a földkorong két legtávolabbi pontja. Ez a bizonyíték.
2020. febr. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 TappancsMancs ***** válasza:
62%

Megnéztem egy laposföld facebook csoportban miről beszélgetne. Hát biztosan nem fogom követni :)

De kérdező ha neked hasznos... egy dolog.


Kérdés valahogy így a csoportban: a linken a nasa űrhajósai és alattuk a Föld is éles a filmen. Ez nem lehetséges mert a fókusz vagy itt éles a közelin, vagy a távolin - tehát az ISS külső felvétele CGI.


Közben meg ezeket ma már jellemzően gopro kamerákkal veszik fel, amiknek a fókusza ilyen, hogy viszonylag közeltől a végtelenig éles. Ezt hívják a fotózásban mélységélességnek. Egy gopro fókusza nagyságrendileg a fél métertől a végtelenig éles, ezek direkt ilyenre vannak tervezve, de fix fókuszú objektívek, tehát cserébe nem lehet vele zoomolni. Ezt bárhol meg lehet nézni a youtube videókon és gopro fényképeken is. Tehát utána sem nézett hogyan működik a dolog. Mondjuk én régebben fotózgattam, tehát nekem alap, de nem egy nagy dolog ezt megnézni a neten sem.


Példa:


gopro

[link]

blob: [link]



GoPro HD Hero 960 sportkamera

Kamera optika

- Lencse típusa: Fix fókusz (0.6m – ∞), üveg

Bár előbb utóbb leveszik, de talán csak nem éppen most, szóval itt egy konkrét gopro típusra példa.

[link]


[link]

2020. febr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 TappancsMancs ***** válasza:
37%

A második kép

[link]

2020. febr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
83%
Tényleg szinte hihető ez a linkelt világ, csak azt nem értem, hogy a nap- és holdfogyatkozásokat hogyan lehet ezzel a modellel megmagyarázni? Valaki tudja a választ?
2020. febr. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
87%

"Ha a Föld lapos.."

Erős dejavu érzésem van, hogy ezt már leírtam egyszer egy másik kérdésnél:

Hibás a kérdés. Nem lapos. Ennyi a probléma feloldása.

2020. febr. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Wadmalac ***** válasza:
77%

"Tényleg szinte hihető ez a linkelt világ, csak azt nem értem, hogy a nap- és holdfogyatkozásokat hogyan lehet ezzel a modellel megmagyarázni? Valaki tudja a választ?"


A napfogyatkozást még úgy-ahogy, ráfogják, hogy utoléri és kitakarja a hold a Napot.

De hogy hogy magyarázzák a holdfogyatkozást, azt el nem tudom képzelni. Jelen felállással a Föld SOSEM kerülne a Nap és Hold közé.

2020. febr. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Már minimum harmadjára emeled ki.


Mire vagy még kíváncsi kérdező?

2020. febr. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!