Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A nem "avian" hüllők melegvérű...

A nem "avian" hüllők melegvérűségét vissza lehetne hozni tenyésztői módszerekkel?

Figyelt kérdés

Nézzünk szembe a tényekkel, kihalt dinoszauruszt vagy más őshüllőt senki sem fog tudni klónozni, így a Jurassic park és John Hammond álma soha nem teljesülhet be.

Viszont ahhoz esetleg elegendő lehetne a tudásunk, hogy hüllők más dinasztiáit indítsuk el a világuralom útján?


Szerintem a Galapagos-szigetek jó példa rá, hogy a ma élő hüllőkben is rengeteg potenciál van. Akár csak az óriásteknősre gondolunk vagy a tengert meghódító leguánra.


Milyen módszerekkel lehetne manipulálni úgy az evolúciót, hogy ismét melegvérű hüllők járják a földet?

Szerintem a szárazföldi teknősökből lehetne páncélos és páncél nélküli növényevő óriásokat létrehozni. Rendkívül értelmes állatok, szerintem mindenki cukinak tartaná őket.

A tengeri leguánból csinálhatnánk egy planktonszűrő tengeri hüllőt.

A varánuszokból pedig egy tengeri ragadozót.


De elnézve, hogy az emberek a kutyákkal is mit értek el, szerintem szinte bármit ki lehetne tenyészteni.



2020. júl. 9. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Igy van, csak ido es eroforras (penz) kerdese a dolog. Na most pont ez a ketto a szukos.
2020. júl. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pombe ***** válasza:
78%

Nem kell ma se "manipulálni úgy az evolúciót, hogy ismét melegvérű hüllők járják a földet".


Legalábbis a kezdeti lépésekkel már nem kell törődni, ha a manipulátorunk a tegukat kezdi el célirányosan tenyészteni.


[link]


Ők már alkalmanként képesek a testhőmérsékletüket melegebbre emelni, mint a környezetükét.

2020. júl. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
ez még kevés lenne a "világuralomhoz" elsőként az emlősöknek valami okból szinte el kellene tűnnie ahogy az a kréta végén a dinoszauruszokkal történt hogy megüresedjenek az ökológiai fülkék
2020. júl. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Pombe ***** válasza:

#3: "ez még kevés lenne a "világuralomhoz"


Minek kellene a tenyésztéshez világuralom?


[link]


A rókából kutyát manipulálók megelégedtek egy kisebb területtel is, és szerencsére nem pusztították ki az összes kutyát se.

2020. júl. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A madarak rendszertanilag hüllők. Mai krokodilok ősei melegvérűek voltak.
2021. jún. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Madarak nem hüllők, a krokodilok ősei pedig nem voltak melegvérűek, mivel hüllők. Gondolom a harmadik mondatod az lett volna, hogy a krokodilok tollasak.
2021. aug. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!