Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Rájöttem, hogy alapműveletlen...

Rájöttem, hogy alapműveletlen vagyok. Vannak ilyen tudományos gyorstalpaló könyvek?

Figyelt kérdés

Valamint irodalmi-költészeti (mert alapműveltség) és befektetős? (utóbbi személyes érdeklődés)


Az alapvető tudományos szavakkal, mértékegységekkel, egységekkel sem vagyok tisztában és zavar. Szeretnék mindenféle tudományágból egy kis felületes tudást összeszedni, hogy több témához hozzá tudjak szólni.


Muszáj az általános iskolai könyveket olvassam, vagy vannak tömör szómagyarázó gyorstalpaló könyvek?

Az sem baj, ha gyerekeknek készült, rajzokkal, képekkel, akkor gyorsabban megjegyzem. Lehetőleg egyszerű nyelvezete legyen. Ilyen for dummies jellegű.


Tudnátok segíteni ebben? Köszönöm.


Szeretnék alapművelt lenni. Ehhez miket kell kiolvassak? A kötelezőolvasmányokat muszáj? Gondolom a színház is ilyen.



2020. júl. 11. 19:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
21%
Az érettségi ad általános műveltséget.
2020. júl. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az megvan, szóval ez nem igaz. :/
2020. júl. 11. 19:51
 3/21 anonim ***** válasza:
56%
Akkor lehet csak felejtettél,nem?
2020. júl. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem. sz...r iskolába jártam, és még az érettségi vizsgán is segítettek nekünk. Alig tanítottak valamit. Higyj nekem nem vagyok alapművelt. Érdekel a vállalkozás, üzlet, befektetés, ebben szeretnék művelt lenni, és a tudomány, tech terén alapművelt. Ebben kérek segítséget.
2020. júl. 11. 19:59
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Bill Bryson: Majdnem minden rövid története
2020. júl. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor biztos szeretted a Cápák között című músort.Van Facebook csoportjuk.Írj valamelyik cápának.Vagy üzleti főiskola is van,ha tanulni szeretnél.Tudományos könyvek is vannak alapfokon.Ajánlom a Barangolás a természet világában,és a Barangolás a tudomány világában könyveket.Valamint a Technika nagy enciklopédiáját,és a Tudomány nagy enciklopédiáját.Ég ,és földet, Képes világatlasz,Usborne enciklopédia gyermekeknek.
2020. júl. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

5. köszi

6. Igen, szeretem, de nincs facebookom és nem is szeretnék cápákkal irogatni. A könyv ötleteket köszi, utánanézek. Fősuli most nem szempont.

2020. júl. 11. 21:25
 8/21 anonim ***** válasza:
55%
A földrajzi/technikai tudás Verne Gyula regényeiből szerezhető meg. A társadalmi ismeretek, a helyes viselkedés pedig Rejtő Jenő alapműveibel szippantható fel. Másra nem is lesz szükséged.
2020. júl. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszi, felírtam ezeket is! :)
2020. júl. 11. 22:01
 10/21 anonim ***** válasza:
#8 Zoligyerek! Nagyobb troll vagy nálam. Ó taníts mester!
2020. júl. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!