Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha valaki megfogan, akkor 9...

Ha valaki megfogan, akkor 9 hónap múlva világra jön, tehát 3 hónap után egy éves. Akkor most miért van az, hogy a világra jöttének pillanatától számoljuk az éveket?

Figyelt kérdés
2008. nov. 30. 12:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mert a születésnap egy konkrét időpont, a fogantatástól viszont nem mindig pontosan 9 hónap múlva születnek az emberek, vannak akik bőven korábban születnek.


Ha nem így számolnák azt sem tudnák megmondani, hogy pontosan hány éves, hónapos, napos valaki.

2008. nov. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a születésnapokat számoljuk, nem a fogantatásnapokat.
2008. nov. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Az ember akkor lép ki a világ elé, amikor megszületik. Ergo onnantól számoljuk. A fogantatást régebben nem tudták megmondani, mikor történt, így maradt a kézzelfogható esemény.
2008. nov. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Még ma se tudjuk 100%-osan biztosan megmondani a fogantatás pillanatát, +/- minimum néhány napot nyugodtan rá lehet számolni, a születés pillanata viszont egy fix pontos időpont, így egyértelmű, hogy azt számoljuk, amit biztosan tudunk, és nem azt, amit csak nagyjából. Nézzük, én állítólag 2 hetet késtem, de mi van, ha a fogantatásom pillanatát számolták el 2 héttel? Remélem, érted.
2008. nov. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

Azt írtad, hogy "valaki megfogan". Nos a fogantatás pillanatában ő távolról sem valaki, csak két összeolvad sejt. Emelett parazita életmódot folytat, és önállóan életképtelen, vagyis nem önálló élőlény. a születés egy olyan pillanat, amikortól kezdve a gyerek szervezete kénytelen-kelletlen rákényszerül a saját létfenntartására. Innentől tekinthető önálló élőlénynek, és innentől van értelme számolni az életkorát.

Melleseleg az előző hozzászólónak van igaza, régen a születés volt az a pillanat, amit az emberek jegyezni tudtak, nem a fogantatás. A fentieket csak azért írtam le, hogy lásd, a mai tudomány is a hagyományt pártolja.

2008. nov. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mostmár értem, csak sokan azt állítják, hogy a 9 hónapot is rá kell számolni
2008. nov. 30. 14:07
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, bizonyos berkekben az az elv (hogy bizonyított-e vagy sem, én nem értek hozzá), hogy a lélek a fogantatás pillanatában kerül bele abba a pici valamibe, amiből az ember kialakul. Állítólag volt egy film, amiben volt egy abortusz, és állítólag a pici magzat menekült. Nem tudom, én nem láttam, csak hallottam. Gondolom, ezért mondták neked is, hogy azt a 9 hónapot is rá kell számolni. Na igen, csak érted, azt nem tudjuk olyan pontosan meghatározni, mint a születést. Lásd az én esetemet a 2 hétről. Lehet, hogy én pontosan jöttem és ők számolták el magukat, de lehet, hogy ők számoltak jól, és tényleg én jöttem később. Nem tudjuk biztosan.
2008. nov. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%
Utolsó előtti válaszolónak: parazita? Mondd, Te normális vagy? Kell bármit is hozzátenni az egyesült sejtekhez? Igenis VALAKI!
2008. nov. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
76%
Szia!De a kínaiak viszont beleszámolják a 9 hónapot,csak az előzőek alapján,nem tudom hogyan.
2008. nov. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%
Mellesleg születés után önállótlan csak igazán. Láttál már babát, de komolyan? Rettenetes...
2008. nov. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!