Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az a technológiai szingular...

Mi az a technológiai szingularitás?

Figyelt kérdés

Azt értem hogy mesterséges inteligencia, meg hogy okosabb mindennél, meg saját magát fejleszti, de hogy?


Hogyan tanul? Ez amúgy a szuperszámítógépből alakul majd ki?


Hasonló mint a programozás, megírok egy kódot, de ő továbbfejleszti, ezt nem értem, egy robot hogy kèpes erre?


2021. jún. 26. 13:50
 1/2 anonim ***** válasza:
85%

A szingularitás a nem értelmezhetőség. A technológia fejlődésére is érvényesek szabályok. Ha ez olyanná válik, ahol az addigi szabályok érvényüket vesztik, akkor van szingularitás.


A mesterséges intelligencia egy másik dolog. Jelenleg ez erősen vitatott fogalom, sokan állítják, hogy már létezik, mások a létezését nagyon sok idő múlva tudják elképzelni.

Az (emberi) intelligencia lényege, hogy a környezete működését és hatásait képes érzékelni, értékelni, és a megfelelő választ adni. Ez azt jelenti, ha a környezeti hatások teljesen újak lesznek, az intelligencia ezt megtanulja, képes kreálni olyan addig nem ismert választ, ami megfelel az új helyzetnek (például ha jelentősen hideg lesz, az ember rájön, hogy jobban fel kell öltözni - az állat erre képtelen). Ezt az intelligenciát a természet hozta létre.

A kérdés az, hogy képes-e az ember, mint a természet által létrehozott intelligencia, egy új, de hasonló szervezetet létrehozni, amely őhozzá hasonlóan működik. Vagyis nem programozunk bele semmit előre (hiszen a jövőt nem ismerjük), csak bizonyos szabályokat. Az a rendszer pedig, ahogy hatások érik, a szabályok alapján kitalálja a hatásra adandó legjobb választ. Ha ez sikerül, létrehoztuk a mesterséges intelligenciát.

A probléma egyelőre ez, hogy az ember eddigi tudása szerint, a hatás elemzésére az agyával képes, és ezt az elemzést gondolkodásnak hívjuk. Csak éppen nem tudjuk, hogy az agyi folyamatokból miként lesz szellemi folyamat (azt, hogy hideg lett, a bőr érzékeli, a megfelelő idegrendszer továbbítja az agyba, ahol bizonyos vegyi folyamatok játszódnak le, majd az ember felismeri [gondolja], hogy be kell nyúlni a szekrénybe a nagykabátért. Eddig ok, de nme tudjuk, az agyi folyamatokból hogyan lett gondolat, és főképpen az mi). Ez pedig azért baj, mert amit nem tudunk, azt megalkotni se tudjuk.

A mai "robot" nem mesterséges intelligencia, hanem ügyes célszerszám. Mindent előre programoztak. A következtetést is. Ha azonban olyan hatás éri a robotot, amit nem programoztak, akkor lefagy. Jó esetben a programozó ilyen esetre olyan programrészt írt, hogy a robot azt mondja, "nem értem, mit akarsz".

2021. jún. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
54%

A szingularitás itt azt jelenti, hogy a technika úgy fejlődik, ahogy egy idő után már nem tud tovább fejlődni, és innen kezdve MOST MÉG nem tudjuk, mi fog történni.

Erre példa, hogy annak idején Londonban megmondták, hogy ha minden így megy tovább, 100 év múlva másfél méter lócitrom lesz a város utcáin. Ez is egy szingularitás, mert így már nem működik a város.

Amint látható, ennek aztán lett egy megoldása.

2021. jún. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!