Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyek a "legolcsóbb" költségt...

Melyek a "legolcsóbb" költségtérítéses szakok egyetemen, főiskolán?

Figyelt kérdés
kb. 100.000 Ft-tól 170.000 Ft-ig
2010. szept. 6. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Felvi.hu
2010. szept. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem azért, de a helyedben inkább nem mennék egyetemre... :S
2010. szept. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
... képzeld ELTE ÁJK jogász szakra is költségtérítésen 392 pont kell és szerintem azért az nem kevés, de olyan soknak sem tekinthető igaz.. azt meg majd hagy döntsem el én, hogy hova megyek.. :)
2010. szept. 8. 13:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Természetesen. Csak számomra furcsa ez a hozzáállás, engem abban a szellemben neveltek, hogy azt tanuljam, ami a szívszerelmem, akkor meg mindegy, mennyibe kerül. Pontosabban nem is adtam be költségtérítéses képzésre, mert a család nem tudta volna kifizetni. De tervezek másoddiplomát is csinálni, viszont ott sem a pénz fogja eldönteni, hogy mit. Ha egyáltalán nem tudom elkezdeni, akkor inkább gyűjtök még rá.


A lényeg, hogy nem kritizálni akartalak, csak meglepődtem, mert ilyennel még nem találkoztam.

(egyébként 392 pont szerintem nem valami sok... ha rajtam múlna, akkor 400 alatt senkit nem vennének fel egyetemre - máris emelkedne a színvonal...)

2010. szept. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szerintem pedig, nem erre a véleményre volt kíváncsi, hanem a kérdésre akart választ kapni! Én megértem őt, mert azért nem mindegy hogy mennyit kell fizetni csak azért hogy tanulhass.


A felvi.hu-n tényleg minden rajta van!

2011. aug. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"400 alatt be se engednék senkit államira."

4-es válaszoló pont az ilyen buta emberek miatt, emelkedtek így fel a ponthatárok mint amilyen te vagy.


Ezt a mondatod engem csak azért bánt, mert te azt képzeled hogy Magyarországon mindenki olyan tehetős hogy csak rábök egy szakra egy családban egy gyerek és majd kifizeti a család helyette a 300k-s költségtérítéses összeget.

Kicsit lehetnél empatikusabb azokkal az embertársakkal, akik mendemonda gimikből jöttek és nem valami hű de szuper oktatást kaptak.

+ még add hozzá hogy egy darab emelt szintű érettségi ára 25.000ft / Tantárgyanként.

(Mellesleg tudom, hogy 2010-es a kérdés, csak érzékeltessem benned hogy 2015-ben milyen rossz a helyzet a felsőoktatásba való bekerüléssel.)


Költségtérítéses képzésen pedig a ponthatár iszonyúan magas...300 pont a minimum.


Vissza kellene hozni a felvételi eljárási rendszert, az ilyen ponthatárosdi $zarokat meg eltörölni, mert egy nagy humbuk az egész, mert a tehetős gyerkőc még szép hogy bejut, mert volt a szülőnek x összege hogy járassa külön tanárhoz 3-4000ft-ért óránként, hogy szép eredményt produkáljon érettségin.


Ez nem szemrehányás, de szerintem igenis kellene normális felvételi teszt eljárás, és nem pedig a pénzes tanulók jutnának be és máris emelkedne a színvonal, ironikusan ahogyan te írtad kedves válaszoló.

2015. aug. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!