Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A jővőben milyen módszerek...

A jővőben milyen módszerek lehetnek arra hogy a telefon akumlátorok méretét és súlyát csökkentsék de a kapacitásukat nőveljék?

Figyelt kérdés

#Telefon akumlátor
2022. jan. 18. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ha a kapacitást növelik, akkor ezzel összefüggésben a méret és súly is csökkenthető, hiszen ugyanakkora kapacitás kisebb helyen elfér, feltéve az energiaigény nem nő.

Van sok, amit kutatnak pl:

[link]


De van olyan is, ami inkább nagyobb kivitelben gazdaságosabb pl:

[link]

2022. jan. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
#1-es vagyok, még annyi, hogy az utóbbi nyilván nem mobilba való, illetve még amit írni akartam, hogy a li alapú akksikat is fejlesztik még és jelenleg is sok verzió van, de gazdaságosnak is kell lenniük.
2022. jan. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jelentős áttörést a jelenlegi típusokkal, már nem lehet elérni. A maiak már a lehetőségek határát súrolják.

Valamilyen teljesen új elven működö kell. Egyről hallottam, valószínűleg még csillagászati ára van, és a mérete miatt még nem telefonba valók. Alkohollal vagy benzinnel működnek, platina katalizátorral, higeg oxidációval. A feltöltésük ís úgy megy, hogy a megfelelő üzemanyagot kell beléjük utántölteni.

2022. jan. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!