Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a baktériumok legfőbb...

Mi a baktériumok legfőbb feladata a természetben?

Figyelt kérdés
A feladat a legfőbbet kéri, én meg nem tudom eldönteni, hogy a tankönyv által felsorolt néhány dolog közül melyik lehet a "legfőbb" feladat amit elvégez. Az interneten sincs olyan oldal ahol egy legfőbbet emelne ki.
2022. márc. 10. 20:13
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Konkrétan az a bajom, hogy a tanár visszaküldte a házimat, mert tehetetlenségemben felsoroltam pár dolgot, hogy miket csinál a baci a természetben, képtelen voltam kitalálni, hogy melyik a legfőbb. Azt mondja a tanárom, hogy a legfőbb feladatát kérdezi, az egy dolog. Nem akar segíteni, pedig én szeretném megtanulni és tovább haladni.
2022. márc. 10. 20:14
 2/16 sadam87 ***** válasza:
100%

Tök értelmetlen a "legfőbb" funkcit kérdezni, mer milyen szempontból legfőbb? Ez egy szubjektív dolog. Én azt javaslom, írj be egyet, aztán vagy jó lesz a tanárnak, vagy nem. Sok értelme úgy sincs ezen agyalni.

(Személyes tipp: esetleg a lebontó (szaprofita) baktériumok szerepére gondolhatott. De nagyjából ugyanekkora eséllyel lehetne a parazita, nitrogénkötő vagy akár más baktériumok "legfőbb" szerepe mellett érvelni, szóval ez tényleg csak tipp.)

2022. márc. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 uyscuti ***** válasza:
100%
Én a lebontásra tippelnék.
2022. márc. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a lebontásra akart gondolni a tanár. Közoktatásba rég jártam, de nekem az rémlik, hogy ott ezt hangsúlyozták. Miket adtál meg egyébként? (Miből kell kiválasztani a legfőbbet?)


(Amúgy ennek a kérdésnek eleve nincs értelme, feladatokról az emberi társadalmon kívül nem nagyon van értelme beszélni, helyesebb lenne azt kérdezni, hogy mi a szerepük.)

2022. márc. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk az ilyen tanárnak el kéne venni a diplomáját...
2022. márc. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%

Azannyát - kérdezem én:

Az ilyen tanárnak mi a legfőbb feladata az iskolában?


Válasz:

Kinevelni az idióták új generációját.


Konklúzió:

Kérdező - menekülj el abból az oktatási intézményből, ahol ilyen idióta tanarakat eresztenek rá a diákokra!

2022. márc. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Deff ***** válasza:
100%
A baktériumok legfőbb feladata a szaporodás. Minden más csak mellékterméke a túlélésnek és a szaporodásnak. Legalábbis én csak erre tudnék gondolni.
2022. márc. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A fejlett földi élővilágban a szimbiotikus együttélés miatt van szükség a baktériumokra. Baktérium-szerű lényekkel indult az élővilág fejlődése, és a fejlettebb életformák nem maradhatnak fenn a szimbiótáik hiányában. Az eukarióta sejtek mitokondriumai is feltételezhetően endoszimbiotikus eredetűek.
2022. márc. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy nekik köszönhetö az oxigéndús légkör, rengetegen nem a szimbiózisban vesznek részt, hanem betegséget okoznak. Emellett ök az egyetlen csoport, amelyik szinte minden földfelszíni -ide értve az óceánok mélyét, légköri folyadékcseppeket, felszíni közetek (kövek) külsö rétegét, jeget, höforrásokat, stb- környezetben megélnek.

Középiskolából én is a lebontó tevékenységükre emlékszem legkiemeltebben.

2022. márc. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
6-os: akkor hozzáteszem azt is, hogy az iskolába csak azért járunk be, hogy a tanár kiadjon feladatokat. a tanítás abból áll, hogy a tanár felolvassa azt ami a tankönyvbe le van írva. És még én voltam a szemtelen amikor megkérdeztem, hogy ezt miért nem csinálhatjuk otthon, miért kell ezért bemenni... Most már tudom, hogy igazuk van a magántanuló ismerőseimnek. Aki magántanuló az ezerszer műveltebb, ezerszer intelligensebb lesz annál aki nappalisként jár be. Jövőre, 10.-re én is magántanuló leszek, akkor legalább az idióta tanárok kiesnek a tanulmányaimból és nem tartanak vissza ilyen hülye kérdésekkel.
2022. márc. 11. 10:12
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!