Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Jól dolgoztam ha a stirling...

Jól dolgoztam ha a stirling motornál megemelkedik egy kicsit a dugattyú?

Figyelt kérdés
Próbálkozom elkészíteni, a hungaroceles változatot, tehát a lapos hengerben hungarocell van, és ha azt meg emelem akkor a melette levő dugattyú ami a hideg levegőt pumpálja, az is megemelkedik egy nagyon kicsit. Mondjuk csavar van a gumi közepén az még lehúzza. Kérdésem mennyire kell így hogy meg emelkedjen a dugattyú?. Videóban láttam hogy ugyanígy csinálja és ott rendesen meg is emelkedik majdhogynem púposra a gumi, jó mondjuk ott nincs súly a dugattyú közepén ami lehúzná hanem valami vékony kis fa pálca. Szóval ha azt a hungarocelles részt le fől mozgatom akkor nagyon kicsit de tényleg csak egy picit le fől mozog a dugattyú. Ebből arra következtetek hogy zárt rendszert sikerűlt létrehoznom. És a levegő áramlik. De nemtudom hogy mikor jó.. Ugyanakkor az is benne van, arra is gondolok hogy azért nem emelkedik meg rendesen a dugattyú gumija, mert valahol szökik a levegő. Pedig ahol tudtam, ott körbe ragasztottam szilikon tömítő ragasztóval. Sajnos nem találom azt a videót amibe ez volt
2022. ápr. 3. 17:23
 1/1 anonim ***** válasza:

A kérdésednek semmi értelme! Olyan gép építésébe fogj bele, ami a képességeidnek megfelelő, tehát el tudod végezni önállóan a szükséges számításokat a méretezéshez, önállóan ki tudod választani a konstrukciós anyagokat, szerkezeti megoldásokat, stb..


Már túl kéne tenned magadat az indiánmesék világán - ezért tudhatnád, hogy egy hőerőgépet nem a jó/rossz szellemek mozgatják - tehát nem fog segíteni semmilyen hókuszpókusz, csakis a lelkiismeretes mérnöki munka!

2022. ápr. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!