Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Metafilozófia mivel foglalkozik?

Metafilozófia mivel foglalkozik?

Figyelt kérdés
Nem találtam magyar nyelvű leírást.

#tudomány #tudományág #filozófia #tudós #Metafilozófia #Altudomány
2022. máj. 25. 18:14
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Melyik az a topik?
2022. máj. 29. 08:52
 12/21 A kérdező kommentje:
Most esett le.. de amúgy itt annyiról van szó most komolyan hogy van itt egy téma amit nem értesz(jó én se) és vergődsz itt. És még kirakatba helyezed hogy miket nem értesz, ide is másolod xd aztán pedig azt szűröd le a világ a hülye nem te, mert csak az lehet nem bullshit amit te is értesz xd Te troll vagy?
2022. máj. 29. 08:59
 13/21 A kérdező kommentje:
Továbbra is aktuális a kérdés ha valaki találna definíciót akár angolul..én sajnos nem tudok.
2022. máj. 29. 09:00
 14/21 anonim ***** válasza:

Kérdező - te már betöltötted a regisztrációs korhatárt? Vagy esetleg diagnosztizáltak nálad valamiféle szellemi visszamaradottságot? Nem elég számodra elolvasni három bekezdést a linkelt anyagból?


Szerintem bármely legálisan leérettségizett személy kapásból ráébred, hogy egy gigantikus szófoslepény-agglomerátumról van itt szó!


Mellesleg én 20 éve szereztem egyetemi diplomát természettudományos szakon és azóta sok humán jellegű témában is ismeretet szereztem. Ha nem is vagyok hivatalosan felkent filozófus, de valószínűleg meg tudok különböztetni egy színtiszta süketelést egy szisztematikusan megfogalmazott filozófiai értekezéstől.

2022. máj. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Igen csak azt nem veszed észre hogy süketelés alatt azt érted amit nem értesz. Az életünkhöz nem csak az tartozik hozzá, amit képesek vagyunk megérteni, vannak benne dolgok amik újak, mert még nem volt vele dolgunk és még nem értjük,(néha jön ilyen az életben) ilyenkor továbbléphetünk, tehát figyelmenkívül hagyhatjuk szabadon, és békénhagyhatjuk a témát, illetve az érdeklődőit.
2022. máj. 29. 10:09
 16/21 A kérdező kommentje:

Neked most tényleg az a bajod, hogy nem a világ minden energiája a te érdeklődési körödre irányul? Amely energia nem rád irányul, az tékozlás? Látod jó példa, hiába vagy 50+ nem attól függ felnőttél-e.

Felnőni azt jelenti tudatosnak lenni.


Adok neked egy tippet az életre vonatkozóan, nem muszáj így csinálnod, szabad vagy. Amikor valamit nem értesz, és nem is akarod érteni pl. egy definíciót, egy embert stb. olyankor ne reklámozd a fájdalmadat, hanem inkább keress más szitukat ahol nincs fájdalmad. Ha pedig rájössz hogy a fájdalmaid terén kéne szétnézni, és meg akarod őket érteni, vagy megakarod érteni amit nem értesz, akkor legyél alázatos inkább, mintsem hogy pocskondiázol valamit amit nem értesz, mert nem mindenki fogja érteni, hogy te amúgy nem akartál rosszat csak kicsit összezavarodtál.

2022. máj. 29. 10:14
 17/21 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező - tudatosítsd, hogy ez itt a TUDOMÁNYOK rovat! A tudományos magyarázat a felvetett kérdéskörre egyértelmű:


Kulturális vandalizmus esetével állunk szemben!


Erre bárki képes ráébredni, aki az életben már elért egy bizonyos műveltségi szintet, és vannak olyan személyiségjegyei mint intellektuális becsületesség, tudományos módszer tisztelete és elhatárolódás a kártékony társadalmi környezet befolyásoló hatásától.


Kérdező - ha számodra nem az igazság a legfontosabb, hanem a szociális zsizsegés hasonszőrű tévelygők társaságában - akkor kérlek igazolj át az ezoterika, esetleg a vallások kategóriába. Ott megkapod amit akarsz - egy támogató hozzászólásokkal tele topikot!

2022. máj. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Talán olvastad a szóbanforgó könyvet? Vagy csak kiemeltél néhány mondatot? Olyan nincs hogy egy tudós hülyeségekről ír könyvet.

Lehet hogy kell valami előismeret hogy értsd a könyvet

Itt mi csak annyit látunk hogy pocskondiázol egy könyvet, ami azt sem tudod miről szól, mert a szó definícióját sem tudod megválaszolni.

Te gyakorlatilag azt sem tudod hogy miről alkotsz véleményt, mégis azt hiszed elértél valami szintet. Az egyetem kevés, aki akar bejut nem nagy was ist das, ezzel hiába fényezed itt magad, miközben bemutatod, prezentálod hogy semmit nem ér önmagában. Hogy úgy mondjam nem növeszt eszet, csak lexikális tudást.


Rendben megértettük hogy nem tetszik a könyv. Lépj túl rajta, ne írj légyszi. Szeretném hogy valaki idemerjen írni, aki tudja a választ. Köszi.

2022. máj. 30. 18:33
 19/21 anonim ***** válasza:

"Olyan nincs hogy egy tudós hülyeségekről ír könyvet."


A teológusok mind a mai napig "tudós"-nak számítanak az akadémiai szférában, mégis a többségük csak a normális emberek tudatának szétmérgezésével foglalkozik egész életében. A tudásuk tárgya a "természetfölötti" definícióból eredendően nem létezik - hisz a szomszéd egyetemi karon meg emberek százai szentelik az életüket arra, hogy a valóságot minél pontosabban megismerjék és elnyomják a vallások pusztító befolyását!


A "filozofálás" fogalmát sokszor használjuk a köznyelvben pejoratív értelemben - nem véletlenül, de még az egzakt tudományok terén sem kell a szomszédba mennünk:


Egely Gyuri tudós mérnök lenne papíron, de életműve alapján csak egy professzionális szélhámos - mivel kizárólag nemlétező és/vagy bizonyíthatatlan "hülyeségekről ír könyvet"!

2022. máj. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Akkor a metafilozófiát hasonlíthatjuk a teológiához? Csak hogy szűkítsük a kört.


Nézd, a filozófia komoly tudomány, ha nem lenne a szembecsukás lenne, szükségszerűen létezik ez a tudomány, úgy mint a többi.

Most abba nem kell belemenni amikor filozofálásnak nevezi valaki tévesen az üres fecsegést.


Egelyről annyit tuduk hogy kiemelkedő személy a területén, sokmindenben úttörő, kiváló tudós.

2022. máj. 31. 19:36
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!