Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a jobb...

Zorro0821 kérdése:

Szerintetek melyik a jobb távcső(amatőr szintre,megfigyelésre)? Ezek valamelyikével már pl. láthatóak a Szaturnusz gyűrűi?(abszolút amatőr vagyok,köszi a hozzáértő válaszokat) Levenhuk Skyline Plus 130S Celestron PowerSeeker 114 EQ

Figyelt kérdés

2022. jún. 8. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

130/900-as Newtont, EQ2-vel kapsz jóval olcsóbban is:

[link]

114/900-as Newtont, EQ1-el szintén kapsz jóval olcsóbban is:

[link]

Olvasd el a véleményeket. Ahol sok tucat vélemény van, azt az eszközt sokan viszik, érdemes jobban figyelni rá. Ráadaásul a boltot hozzáértő, amatőrcsillagász-múltú szakember vezeti, akitől tanácsokat is kapsz. Az áruházban meg semmit.

Itt egy másik üzlet, szintén szakemberek vezetik:

[link]

2022. jún. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A nagyobb objektív előnyösebb azonos fókusztávolságnál.

Ha már érdekel, elmondom, hogy rövidesen különleges esemény lesz látható a hajnali égen, olyan bolygó együttállás, ami ezer évente fordul elő.

A bolygók felsorakoznak a keleti égen, több szabad szemmel, vagy binokulárral, kézitávcsővel is látható lesz, feltéve, hogy nem lesznek felhők.

Bővebben:

[link]

2022. jún. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én most ezzel szemezgetek: [link]


Lehet ez kezdésnek jó lenne.

2022. jún. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak tipp: Érdemes nem spórolni az állványon. Akármilyen minőségi műszert veszel, egy gyengébb minőségű állványra téve szenvedni fogsz vele és nem lesz akkora élvezet. (Remeg, inog, izeg-mozog, recseg-ropog...)
2022. jún. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az egyessel értek egyet, ha a Newton távcső lett neked a befutó, akkor a 130/900 as Skywatchert vedd meg. Az eq2 ről annyit, hogy kezdésnek elmegy alá, de ha megteheted eq3 al vedd. Ha megteheted akkor az acéllábas eq3 al. Óriási minőségbeli különbség lesz a mechanikák között. Az eq2 nagyon nagyon alap a tubushoz. Tudom, igaz nekem 90/900 as lencsésem volt eq2 vel évekig. Azt leváltottam egy makszutovra, de bár ott rövid a tubus, az állványt túlméreteztem kicsit. Esetleges tubusváltáskor jó lesz, brutál stabil nagy nagyításkor, fókuszáláskor... Sajnos ez sem annyira olcsó hobbi, de nem igényel folyamatos beruházást. Idővel a gyári barium okulárokat cseréld majd. Ha csak lehet a barlowot is váltsd ki, különböző okulárokkal. Meghálálja a tubus ezeket. Am kezdésnek jó választás annyi keretből. EQ2 vel is el leszel vele azért, akár évekig is... Jó mindenes kezdő cső.
2022. jún. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!