Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Gentamicin kenőcsből hogyan...

Gentamicin kenőcsből hogyan készítsek oldatot?

Figyelt kérdés
Permetezhető oldattá szeretném hígitani. Segédanyagok: Szorbitán-laurát, cetil-sztearil alkohol, izopropil-mirisztát, tisztított víz, folyékony paraffin, szemészeti fehér vazelin.

2022. jún. 17. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:

WTF?


Mivel egy lipofil anyagban van feloldva, ezért víz alapú oldószer kizárt.


Nem tudom, hogy a permetezéshez neked alkohol, aceton vagy benzin a megfelelőbb oldószer? xD


Én egyiket sem javasolnám...

2022. jún. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj e egy kertészeti boltba és vegyél rendes permetezőszert, azt javasolom...
2022. jún. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az egyik kis kajszibarack fám beteg. Tavaly ugyanígy járt egy másik, az ki is pusztult végül. Kínából tudnék rendelni kasugamycint + zhongshengmycint, de mire az megérkezik valószínű, hogy kipusztul a fa. Idén már többféle szerrel kezelve lett ami gombaölő hatású: kén, réz-hidroxid, cyprodinil, penconazole, difenoconazole. Sajnos ennek ellenére lett beteg és napról napra rosszabb állapotban van. Mivel a gombaölők hatástalanok voltak, ezért Erwinia amylovora-ra gyanakszok. Ha megpróbálom alkoholban feloldani az nem pusztítja el a hatóanyagot?
2022. jún. 17. 13:06
 4/5 anonim ***** válasza:

#1! A gentamicin épp hogy vízben oldódik jól. Alkoholban kevésbé, apoláros oldószerekben pedig egyáltalán nem.


A kérdéses kenőcs egy víz az olajban típusú emulzió, ahol a hatóanyag (a gentamicin) a vízben van feloldva. A többi összetevő mind segédanyagok, amikre az emulzió kialakítása és stabilizálása érdekében van szükség, hogy egy külsőleg alkalmazható, bőrre kenhető kenőcsöd legyen vizes oldat helyett.


Ha a kenőcsöt megpróbálod vízzel hígítani, az emulzió szét fog válni vizes és olajos fázisra, és kiszabadul a hatóanyag. Azonban a kenőcs segédanyagai (paraffin, vazelin) eltömíthetik a permetező berendezést, ezért érdemes lenne elválasztani őket a vizes fázistól, vagy eleve vizes oldatként beszerezni a gentamicint.


Az alapján, amit a neten találtam, kb 300 mikrogramm/liter koncentrációban lehet hatásos a gentamicin Erwinia amylovora ellen. (Forrás: [link]

2022. jún. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Végül káliszappanos langyos vízbe belenyomtam az egész tubust (15g). Nem tudom használt-e így valamit. Hétvégén azért megrendelem a kasugamycint, hátha kibírja még a fa egy-két hónapig amíg megjön postával.
2022. jún. 17. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!