Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A magyar folyók mostani...

A magyar folyók mostani apadása példa nélküli, vagy történt már ilyen a múltban?

Figyelt kérdés

2022. aug. 15. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Soros csinálja az aszályt. Nem tűnt fel? Építetett egy ilyen gépet, és beállította, hogy Magyarországon legyen aszály, mert nem hódoltunk be neki, nem valósítottuk meg a Soros tervet, amit a Mein Plan című művében ismertetett.
2022. aug. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

1901-óta nem volt ilyen, tehát mindenképpen ritkaság ekkora szárazság.

De az évszázadok során minden volt már!


"678 Olyan forró nyár lett, hogy az erdők, szénaboglyák, háztetők meggyulladtak, a tavak, folyók, kutak kiszáradtak.


988 A nagy szárazság miatt nem volt termés, július 15-e és augusztus 13-a között olyan nagy volt a hőség, hogy a földeken minden tönkrement, és Németországban borzalmas éhínség lépett fel.


1090 Európában elviselhetetlen hőség volt, különösen június 5-én. Szinte semmi sem termett.


1147 II. Géza magyar királynak Konrád császár ellen folytatott háborúja után „mondhatatlan, igen nagy aszály lőn, és a hosszú aszály után igen nagy drágaság lőn, hogy éhség miatt sok emberek meghalának”.



1473 Olyan nagy szárazság volt, hogy az emberek át tudtak gázolni a Dunán.


1539 Ebben az évben telünk nem volt, a nyár olyan forró volt, hogy az embereknek éjjel kellett dolgozniuk. Szalma, széna és sarjú sem termett, kukoricatermés sem volt, gabona is kevés, de jó."

2022. aug. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A nagy Levin ***** válasza:
100%
#2 megkérdezhetem, honnan származnak ezek az információk? Nem kétségbe vonom, csak érdekelne.
2022. aug. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
18.22: most innen idéztem, de ez a cikk 2012-es dátumú, ám a szöveget legkésőbb 2006-ban már ismertem. Gondolom, azóta az "eredeti" forrás elkallódott a neten.
2022. aug. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Ááá, a link lemaradt:

[link]

2022. aug. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A nagy Levin ***** válasza:
100%
# 4,5 köszönöm szépen!
2022. aug. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!