Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A hideg csapvíz kb hány fokos?

A hideg csapvíz kb hány fokos?

Figyelt kérdés
Mennyire egészséges, ha ebbe fürdök? van aki szerint hülye vagyok..(nyilván hajmosásnál engedek meleget is)
2022. nov. 3. 22:36
 1/10 A nagy Levin ***** válasza:
60%
Nálunk olyan 15 fok körüli. Miért akarsz hideg vízben fürdeni?
2022. nov. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha fáradt vagyok akkor csak hidegbe szoktam, meleg vízbe bealszok pl meló után.
2022. nov. 3. 22:44
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező - kemény vagy - mint a Tarzan sarka!


Mellesleg télen öt fok alá is lemehet a csapvíz hőmérséklete.

2022. nov. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ebbe nincs semmi keménység, csak megszokás, ha minden nap kint vagy, akkor télen sem fogsz fázni, ha belegondolsz gyerekkorunkban is levettük a kabátot mert leizzadtunk, Csak ugye felnőtt élet, ha nem jársz ki napi szinten meg melózol, akkor elszoksz.
2022. nov. 3. 23:05
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg, milyen klimaju helyen laksz, es milyen hazban laksz. Panelhazaknal a hazi falhomerseklet, amiben a vizcso fut, kb 15-18 fokos szokott lenni. Csaladi haznal attol is fugg, milyen melyre van asva a befolyo vizcso. Minel melyebbre, annal kisebb a kulonbseg a teli-nyari hidegviz kozott. Nalunk nyaron nem melegebb 12-14 foknal, telen viszont nem megy lejjebb 6-8 foknal, 1,10 melyen fut a cso.
2022. nov. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
10-12 fok. Beleülni marhaság, gyors zuhanyzásra teljesen jó lenne.
2022. nov. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron 16-20, tavasszal és ősszel 12-16 és tél végén a leghidegebb, akkor 6-12 fokos a csapvíz.

[A vezetékeket általában a fagyhatáron vezetik a föld alatt, és a földnek, kb. 1 m mélységben a fenti értékekhez hasonló a hőmérséklete. Erre a hőmérsékletre áll be a víz a vezetékben, míg elér hozzád. Nyilván ha egy magas ház tizedik emeletén laksz, akkor melegedhet, míg felér a tizedikre. De a pincében, ha egy két percre kieresztik a csapot, a fentiekhez hasonló értéket mérhetnek.]

2022. nov. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
38%

Én a leghidegebb vízben fürdök, én döntöttem így, hogy edzem az immunrendszeremet.

Most 11 fokos a víz, ahol lakom. Kertes házban lakunk.

Semmilyen egészségügyi kockázata nincs, hacsak nem vagy szívbeteg vagy epilepsziás.

Valaki írta, hogy marhaság beleülni, miért lenne az? Hacsak nem ülsz benne fél órát, nem lesz semmi bajod, de valószínűleg akkor sem lesz ha 1 órát ülsz benne.

Télen is fogok fürdeni a Balatonban, amikor 4 fokos lesz, már rengetegen megtették az ismerőseim közül is és mind élnek.

A fejjel érdemes egyedül vigyázni, mert nagy a hőleadása és könnyen kihűl, de egy 10 perces zuhanyzástól nem lesz baja.

Ami esetleg hátrány lehet, hogy nem puhul meg a bőröd/körmöd, ezért a borotválkozásnál/körömvágásnál lehetnek problémák.

2022. nov. 7. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8. Télen így csalás, kimész a -10-be aztán melegnek érzed a 11 fokos vizet is ><
2022. nov. 8. 12:02
 10/10 anonim válasza:
100%
nem az a lényeg, hogy fázzak, hanem hogy erősebb legyen az immunrendszerem. Amúgy télen kb 4 fokos lesz a víz, nem 11.
2022. nov. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!