Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha visszamennék az időben egy...

Ha visszamennék az időben egy olyan filmnek a példányával ami akkor még nem jelent meg és eladnám akkor az illegális lenne?

Figyelt kérdés
Ha pl megfognék egy 4K Blu Ray kiadást egy Marvel filmből pl Pókember: Nincs Hazaútból ami még 2 éve nem jelent meg, és megpróbálnám eladni jó pénzért akkor az illegális lenne?
2022. nov. 19. 17:53
 1/6 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Ha létezne időutazás, valószínűleg jogilag szabályozva lenne az ilyen eset is.
2022. nov. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
És ha mondjuk 2100-ban feltalálják az időgépet, és én 2110-ből utazok vissza 2022-be a Pókemberért, aztán megpróbálom eladni 2020-ban, akkor vonatkozni fog rám is a törvény, amit 2100 után hoztak? Vagy megbüntetnetnek majd egy olyan törvény szerint, ami a bűncselekmény elkövetésének időpontjában még nem is létezett?
2022. nov. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szükség semmilyen új törvényre. Ha a film a te tulajdonod, akkor természetesen eladhatod, azonban más tulajdonát eladni továbbra sem lehet, időutazás ide vagy oda. Számos esetben megtörtént már, hogy a film bemutatója előtt felkerült a hálóra, lett is belőle ejnye-bejnye...

Egyébként sokkal egyszerűbb mondjuk visszamenni 10 évet az időben és szabadalmaztatni mondjuk az mRNS vakcina előállítást.

2022. nov. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyat vigyél azért, amihez ki van már fejlesztve a lejátszó. Egy blu ray kiadás 1995-ben értéktelen. :)
2022. nov. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"ami a bűncselekmény elkövetésének időpontjában még nem is létezett?"

Ha időutazással követed el a bűntényt, akkor az ilyesmi igencsak érvényét veszti. Nyilván alapvető lenne az ítélethozatalban, honnan származol.

2022. nov. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az időutazás egyelőre csak sci-fi téma, amíg nem válik valósággá, kár ilyen dolgok miatt aggódni.


Én soha sem értettem ezt a nagy időutazás rajongást. Először is azért, mert rengeteg a kérdés:


- Milyen eszközre van szükségünk az időutazáshoz? Mennyi energiát igényel?

- Egy időutazó csak megfigyelni képes azt múltat/jövőt, ahová elutazik, vagy tevékenyen alakíthat is azon az időn?

- Ha változtathat az időn, akkor miért/hogy?

- Az idő lineáris-e vagy sem? Ha visszautazok a múltba, és megölöm a saját nagyapámat, akkor átkerülök egy olyan párhuzamos világba, ahol a nagyapám meghalt ahol születtem, vagy én is eltűnök?

- Ha minden egyes idő módosítással egy mások párhuzamba kerülök, akkor ha visszamegyek pl. tegnapra, és mit tudom én letépek egy levelet az egyik fáról, akkor hogy jöhetek vissza a saját párhuzamomba? Ha ott maradok, akkor ott kéne lenne belőlem egy második példány is. Mi történik, ha találkozom ezzel a példánnyal?


.....

Mindig azt vallottam, hogy ha léteznek is időutazók/létezik is az időutazás, az csak akkor és csak is akkor utazhat a múltba, hogy megtegyen valamit, ha arra a tevékenységre van valami bizonyíték. Azaz, ha holnap beállít hozzám egy 20 évvel idősebb én, aki elmondja nekem, hogy húzzak meg egy csajt, mert a közös leszármazottunk nagy uralkodó lesz vagy valami, akkor 20év múlva mindenképpen el kell jönnöm a múltba, hogy meghúzzam azt a csajt.

2022. nov. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!