Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy lehetséges ennyire...

Hogy lehetséges ennyire nyomorék genetikát örökölni?

Figyelt kérdés

Elég alacsony maradtam, 173 cm és mellé vékony, 70 kg. Ez a végleges alakom, változni már nem fog, de nem értem, miért lettem ilyen nyomi. A család férfi tagjai mind 180 cm felettiek és erős testalkatúak, de a női vonalon sem alacsonyak, átlag 170 cm körüliek. Miért örököltem ilyen rossz géneket és kitől? Dédszülőkig ismerem a családot és mindenki embermérerű, csak én lettem ilyen selejt.


Nyilván ezen változtatni nem tudok, csak érdekelne, hogy mi ennek a biológiai oka.



2022. dec. 16. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az öröklés.
2022. dec. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

A 173 centi mióta alacsony? ...


Kellene tudni, hogy hány éves vagy, lehet, hogy még nősz.

Általánosban a legalacsonyabb osztálytársam mára egy fejjel magasabb nálam.

2022. dec. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Dehogy növök, elmúltam 30.


Tudom, hogy a 173 cm átlagos, de épp ezt mondom, hogy nálunk minden férfi az elmúlt 100 évből 180 feletti volt, sőt annak is inkább a közepe/teteje.

2022. dec. 16. 19:24
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
Ha elmúltál 30 akkor ideje lenne már megkomolyodni.
2022. dec. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%

Akkor az lehet, hogy apukád nem az apukád.

Más lehetőséget nem nagyon látok.

2022. dec. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4


Teljesen komolyan kíváncsi vagyok erre, hogy miért van így.


5


Elég hasonló az arcberendezésünk, ráadásul örököltem az összes rémes tulajdonságát is, így ez kizárható.

2022. dec. 16. 20:09
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
Esküszöm falra mászok az ilyen kérdésektől.. 30 éves felnőtt férfi vagy, viselkedj is úgy! Peter Dinklage (Trónok harca) 135 cm, Verne Troyer (Austin Powers) mindössze 81 cm volt. Én 152cm vagyok felnőttként, mégsem hisztizek rajta. Te miért nem tudod magad elfogadni? Nem vagy nyomorék, nem vagy alacsony. Teljesen mindegy, miért vagy ekkora, ez van, ezt kell szeretni. Szedd össze magad és gyúrj rá az önbizalomra.
2022. dec. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Nézd, én elhiszem, hogy téged nagyon zavar a magasságod (ami amúgy teljesen átlagos Magyarországon), de objektív mércével nem itt kezdődik a "megátkozott a természet" kategória. Hogy viszonyítási alapod legyen, nézz utána olyan genetikai problémáknak, mint pl. a fibrodysplasia ossificans progressiva, Batten-kór vagy cisztás fibrózis. Az emberek döntő zöme nem azt kapja az élettől, amit szeretne, és nem olyan adottságokkal rendelkezik, amilyeneket szabadon választana magának, ha megtehetné. Ezt meg kell tanulni kezelni, együtt élni a hiányosságainkkal, és örülni az erősségeinknek.

A kérdésedre válaszolva pedig: a jelenség biológiai oka az, hogy a testmagasságot több gén befolyásolja, és ezek együttállása dönti el a végeredményt. Minden testi kromoszómákon lévő génből két példánnyal rendelkezik az ember: egy apaival és egy anyaival. Ezek különböző verziói (allélei) lehetnek az adott génnek. Ha a magasságért felelős génekből mindkét szülőtől inkább a kisebb magasságot okozó allélt szedted össze, akkor simán lehetsz alacsonyabb náluk.

2022. dec. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
Költözz Kínába, ott igazi égimeszelő langaléta leszel.
2022. dec. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
6%
Nem vagy alacsony. Mivel több bárki, aki magasabb mint te? Kb. Semmivel.
2022. dec. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!