Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lehet a világegyetem közepén?

Mi lehet a világegyetem közepén?

Figyelt kérdés
Tudom, a tudósok se nagyon tudják, de saját véleményre is kíváncsi vagyok:-)
2010. okt. 3. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs közepe.


Vagy mondjuk, hogy van, de akkor relatív. :D Oda teszed a közepét ahova éppen tetszik... :P

2010. okt. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az a fizika egyik alap feltevése, hogy az Univerzum minden irányból és minden pontból ugyan úgy viselkedik. Azaz nincs közepe.
2010. okt. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs közepe és végtelen az univerzum térbeli kiterjedése (viszont véges a tömege és energiája :-P). A tudomány mai állása szerint.


Ha te a Földön állsz és körbe-körbe tudsz rajta járni, de csak egy 2D-s emberke vagy, akinek fogalma sincs arról, hogy a Föld egy 3D-s objektum, nem pedig csak egy 2D-s felszín, csupán azt látod, hogy körbe-körbe is tudsz rajta menni, akkor hogy mondod meg, hogy a felszínen hol van a közepe ? (és csak a 2D-t ismered és csak az létezik a példában)


Nem egészen ilyen, de hasonló a helyzet a világegyetem közepével is... nem létezik.

2010. okt. 4. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Állítólag egy nagy sötét tömeg (ami körül forog az egész).



(talán a "sötét isten")

2011. szept. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha egy pontból robbant ki, akkor már miért ne lenne közepe?
2011. dec. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5. Azért, mert ez nem olyan, mint egy gránát.

Kérdező! Ha úgy gondolod, a tudósok nem tudják, akkor a fórumozóktól mit is vársz? Üssenek a hasukra és mondjanak valamit?

Van itt néhány válasz, ami azért nem is olyan hasra ütés. Viszont érdekes feladat a végtelen közepét meghatározni.

2011. dec. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!