Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A ZTF üstököst hol kell...

A ZTF üstököst hol kell keresni az égen? Van erre egy alkalmazás vagy oldal, ami pontosan megmutatja?

Figyelt kérdés

Azt írják, szabad szemmel is látható. Nos, én kb háromnegyed óráig kerestem binokulárral, majd rendes csillagászati távcsővel, de semmi. Egyáltalán nem tudtam belőni, hol van, sem megtalálni. A fényesebb csillagokat találtam meg, de azt a csillagképet szabad szemmel sem láttam, ahol elvileg van.

Szóval van erre egy olyan oldal, vagy alkalmazás, amivel a telefont forgatva meg tudom találni? (hasonló, mint a sky maps)

Egyáltalán valaki tényleg látta a saját szemével távcső nélkül?

/én még a tavalyi üstököst sem láttam távcsővel, hiába mentem ki fénymentes helyre/



2023. febr. 3. 00:04
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Stellarium. Megnéztem, a sarkcsillagtól úgy 10 óra irányba van nem messze.
2023. febr. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

ESÉLYTELEN!!!!


Egy órát fagyoskodtam kinn, a fényképezőgép hosszú záridővel látta, szóval fotón elcsíptem.. én binokulárral SEM!!!!!

2023. febr. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jó binokulárral látni egy eléggé feltűnő ködfoltot a csillagok között. Az alakját illetően viszont semmi részletet nem tudtam kivenni.
2023. febr. 3. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 UlfOrmson ***** válasza:
Meddig van még olyan pozícióba, hogy szabad szemmel is látni lehessen?
2023. febr. 3. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 sadam87 ***** válasza:

Mivel most telehold van, elég problámás észlelni még binokulárral is. (Nekem sajnos esélyem sem volt ilyesmivel próbálkozni.)

Azt, hogy merre van, elég sok alaklmazás és honlap segít megtatlálni. Pl.:

[link]

[link]

2023. febr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az egyik ilyen lehetőség az In-The-Sky.org oldal, ahol az "Interactive Night Sky Map" (Interaktív égbolt-térkép) opcióra kattintva be lehet állítani a megfigyelés helyét, majd megjelenik az aktuális égbolt a megadott időpontban. Ebben a térképen lehet keresni az üstököst a Herkules csillagkép közelében.


[link]


Egy másik lehetőség a Stellarium nevű szoftver, amelyet letölthetünk a számítógépünkre, és amely szintén megjeleníti az aktuális égboltot, valamint az üstökös aktuális pozícióját is.


További alkalmazások és oldalak is elérhetőek, amelyek segítségével meg lehet találni az üstökös helyét az égen, például az SkySafari, az Astronomy Picture of the Day (APOD) és a Heavens-Above. A legjobb választás az, amelyik a legmegfelelőbb az egyéni igényeinknek és készségeinknek.


[link]

[link]

2023. febr. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A stellarium nekem mobilon van meg, baromijó.. :)

Még a műholdakat is mutatja. :)

2023. febr. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én január végén február elején többször is észleltem. Ha a Hold az égen volt esélytelen, mint minden halvány égitest. Holdmentes égen viszont könnyü volt megtalálni binokulárral és tükrössel is. Szabad szemmel nem látszott viszont a 6x30-as keresőben már észrevehető kis ködfolt volt a csillagok közt.
2023. márc. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!