Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Discovery Sky Trip ST70...

Discovery Sky Trip ST70 teleszkópról vélemény?

Figyelt kérdés

Megérné megvenni? Látszanak vele a galaxisok is?….


Esetleg ha tudtok valami jobbat 80 000 ft alatt, azt megköszönném



2023. febr. 4. 23:34
 1/4 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Ez egy kezdő szintű távcső. Viszonylag kicsi az objektív átmérője, így elsősorban a Hold, a Nap (csak napszűrővel !!!), a bolygók, kettőscsillagok, változók, és persze a Messier-objektumok (vannak közöttük galaxisok is) megfigyelésére jó. De abban nem vagyok biztos, hogy a leghalványabb Messier-objektumok is rendesen megfigyelhetők vele. Persze ez a távcső is sok élményt adhat, de ha valaki szorgalmas és érdeklődő, hamar túllépi ennek a távcsőnek a képességét. Leginkább arra jó, hogy az ember viszonylag kevés beruházással eldöntse, van-e elég ideje/kedve ezzel foglalkozni. Összességében ár-érték arányban nem rossz távcső.
2023. febr. 5. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A nagy Levin ***** válasza:

Itt olvashatsz a különböző távcső típusokról és használhatóságukról, majd meg is nézheted őket:


[link]

2023. febr. 5. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 sadam87 ***** válasza:

A nagy Levin által írtak mellett arra még szeretném felhívni a figyelmedet, hogy ne arra számíts, hogy olyannak fogod látni például a galaxisokat, mint a fényképeken. Azok a fényképek általában hosszú expozícióval, sok kép összerakásával készülnek, gyakran akár több órányi fénygyűjtéssel. Az emberi szem nem ilye érzékeny (és nem is pont ugyanúgy érzékeli a fényt, mint egy kamera). Itt például láthatod, nagyjából hogy néz ki néhány égitest szabadszemmel távcsőbben a fotóhoz képest (az általad linkeltnél valamivel nagyobb távcsővel).

[link]

Én egyszer láttam az Androméda-galaxist (pontosabban a központi részét) egy jóval nagyobb távcsővel (nem tudom pontosan mekkora volt, talán 300 mm átmérőjű lehetett), nem nézett ki rosszul, de azért nagyon más volt, mint a képeken (inkább egy halvány ködösség, a mag körüli világosabb). Ezt nem azért írom, hogy eltántorítsalak a vásárlástól, csak nem akarom, hogy csalódj, miután megvetted.

Az sem mindegy, milyen helyről végzed megfigyelést. Értelemszerűen egy erősen fényszennyezet nagyváros környékén kevésbé jól fogod látni az objektumokat, mint ha sötét egű helyről végzed a megfigyelést.

Ezen az oldalon láthatod, hogy az első válaszban említett Messier-objektumok mennyire látszódnak jól 70 mm-es (és 178 mm-es) távcsővel.

[link]

Az U70 oszlop városi, az S70 oszlop külvárosi ég alatti láthatóságot mutat 70 mm-es távcsővel. Az 1-es a legkönyebben látható (tapasztalatlan megfigyelő számára is egyértelmű), az A jelenti a legikább látványos objetumokat. A "type" oszlopban a "GAL" rövidítés jelöli a galaxisoket. Részletes leírás a jelölésekről:

[link]

Még itt tudsz olcsóbb távcsöveket keresni:

[link]

Ennek az oldalnak is van tájékoztató része is:

[link]

2023. febr. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat :>

#3 igen gondoltam hogy nem lesznek olyanok mint a képeken, nekem elég, ha a formája kirajzolódik és nem csak egy pöttyként látom

2023. febr. 5. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!