Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Jemen nyugati részéből át...

Jemen nyugati részéből át lehet látni Afrikába?

Figyelt kérdés
A bab el mande szoros 27 km ami nem sok.

2023. márc. 30. 14:27
 1/6 hypno ***** válasza:
100%

Milyenek arrafelé a domborzati viszonyok?


Nyilván attól függ, hogy milyen magasról nézel át Afrikába és ott milyen magasságú tereptárgy van, mert Föld görbülete is belehegedül a dologba.


Itt foglalkoztak úgy általánosságban kérdéssel

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__1..

2023. márc. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Magasságtól és időjárási viszonyoktól is függ . Londonban az óriás kerék tetejéről ha tiszta az idő szabad szemmel is látható a párizsi Eifel torony
2023. márc. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 TappancsMancs ***** válasza:
82%

Amire kérdezel az szerintem még látható, bár ott kevésbé magas a part, de beljebb a hegyek talán láthatóak.


Ez a Londonból az óriás kerék tetejéről az Eiffel-torony, szerintem kamu. :) Az sok. És kimenni sem kell hozzá, már alapvetően a saját tapasztalataink alapján is saccolható, de terjed a London-Eiffel-torony dolog.


Eiffel-torony

magassága 300 m


Kékes (hegy)

magassága 1014 m


London Párizs távolság: ~ 345 km


Szóval ez a Londonból látható az Eiffel-torony hasonlítható mondjuk azzal, mintha Ausztriából, Graz-ból akarnánk látni a háromszor olyan magas Kékes hegyünket. Még az sem menne, pedig jóval magasabb. Még Sopronból se menne.


Balaton

Hosszúság 77 km


Szerintem, bár nem mondhatom, hogy próbálgattam volna, de a Balaton egyik végéből sem látni a másik végét.


Persze kérdés a magasság is, nem is kicsit. Mellékesen vannak példák a lenti wiki Horizont wiki cikkében.


A Mount Everest tetejéről, ami 8 848 méter magas, a horizont 370 km-re van. Nem tudom, gondolom annyi. (Forrás: LiveScience, link lent.)


Kép: "Kilátás egy 20 km széles öbölre Spanyolország partjainál."

[link]


A Gibraltári-szoros kb fele annyi, 13 km és Gibraltárból jól látható Afrika. Bár ott vannak magasabb hegyek vannak.

Gibraltár-Afrika fotók:

[link]


És egy függetlennek mondható példa a yachting.com magazinból, amiből itt csak a vége érdekes:

"A tárgytól való távolságtól függően szemünk a következőket képes felismerni:

400 m-ig: ruházat részletei, ismerős emberek stb.

500 m-ig: tiszta emberi alakok, ablakkeretek

600 m-ig: tiszta emberek körvonalai

800 m-ig: kar- és lábmozgások

1000 m-ig: fatörzsek

1500 m-ig: autómozgások

2000 m-ig: közepes méretű magányos fák

4000-5000 m-ig: utak és ház"


Szóval 5 km-nyire kb egy ház még látható, ami gondolom nem egy toronyház lenne.


A Yachting Monthly oldaláról egy kép a témában:

[link]


------------------

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2023. márc. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ez a Londonból az óriás kerék tetejéről az Eiffel-torony, szerintem kamu. :) Az sok. És kimenni sem kell hozzá, már alapvetően a saját tapasztalataink alapján is saccolható, de terjed a London-Eiffel-torony dolog."


Van egy masszívabb TV torony londontól délre aminek hasonló az alakja, az Emberek ezzel keverik

2023. márc. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:
Aha az lehet.
2023. márc. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen. Apámmal átláttunk. Ő biztos, mert ő egy helyi, szemüveges pasas.
2023. máj. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!