Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » OKJ-s képzéssel el lehet...

OKJ-s képzéssel el lehet helyezkedni?

Figyelt kérdés
Lesz diplomám is, csak kíváncsi vagyok. Protokoll-ügyintézőire járok, majd csinálok egy másikat is . Ez az okj ér valamit az életben, vagy csak akkor érne ha diplomám lenne belőle? amin én most vagyok nincs emelt szint, 1 éves képzés és ennyi.
2010. okt. 8. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Kozepszintuvel nem sokra mesz. Gondolom 52-vel kezdodik. Arra a legtobb helyen sz.rnak, bocs a kifejezesert. Egy emelt szintu (54) vagy felsofoku (55) egy kozep- vagy felsofoku nyelvvizsgaval er annyit, mint egy diploma nagyon sok helyen. A diplomasokat, fuggetlenul attol, hogy mennyire jo a szakmajaban, meg kell fizetni, mig egy okj-s bizonyitvannyal rendelkezot annyira nem. Ez persze csak a cegek szempontjabol jo. Egy diploma mindenkepp hasznos, mert ahhoz alapbol kell nyelvvizsga, ami sokat szamit (bar, hozzateszem, mar az sem er sokkal tobbet, es a valodi nyelvtudast nezik allasinterjun, pl. rogton angolul kezdik a beszelgetest). Szerintem nem art egy felsofoku okj-s bizonyitvany meg egy diploma ugyanabbol vagy egymast atfedo szakmakbol. A diplomat le tudod tagadni, ha hatranyod szarmazna belole, de ha szukseges, akkor barmikor meg tudod villantani, hogy van. Egy kozepfoku okj-sel sokra nem mesz, sajnos, nem er tobbet az erettseginel, legalabbis nagyon sok helyen ez a tapasztalat.
2010. okt. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én OKJs tanfolyamom száma 55el kezdődik, és így sem tudok vele elhelyezkedni, szóval már ez sem ér szinte semmit.
2010. okt. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

na most nem ér semmit az OKj, a diploma, az érettségi, a szakmunkás.akkor miért élünk? -.-"""""

bocsi, csak mindenhol ezt hallom...

2010. okt. 8. 15:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor egy megoldas marad: protekcio!
2010. okt. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
azaz:/
2010. okt. 8. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!