Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van az egyenleteknek más...

Van az egyenleteknek más megoldásuk mint ahogy a suliban tanítják?

Figyelt kérdés
Érettségire készülök és nem mennek az egyenletek. Nem tudok úgy gondolkodni ahogy kérik. Sok feladatnál ez van, de ott rájöttem hogy nekem hogy jó. Egyenletnél van valami más megoldás?
2023. ápr. 25. 20:50
1 2
 1/15 Zcom09 ***** válasza:
100%
Ez egy több ismeretlenes kérdés. Nem tudjuk hogy milyen egyenletekre gondolsz és hogy mit tanítottak.
2023. ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
másodfokú, trigonometrikus, logaritmusos, mindenféle ami középszinten van
2023. ápr. 25. 20:58
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehetnek más megoldási módok, de mindegyiknek ugyanaz az alapja. Például a másodfokú egyenlet megoldható teljes négyzetté alakítással is, csak a megoldóképlet pont azért van, hogy ne kelljen úgy csinálni.


Ha írnál egy konkrét egyenletet, ami nem ment, úgy könnyebb lenne tanácsot adni.

2023. ápr. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem másolom be mert nem engedi normálisan, de amik itt vannak:

[link]

Ezek közül egyiket sem tudom, de eleve azt sem tudom mi az az egyenlet és mit kéne csinálnom.

2023. ápr. 25. 21:42
 5/15 A kérdező kommentje:

Eleve mire jó a matekba az egyenlet? Az életben mire használjuk?

Mármint oké kiszámoljuk valaminek a szögét, oldalát, de egyenlettel mit számolunk?

2023. ápr. 25. 21:48
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A matekban arra jó az egyenlet, hogy összefüggéseket tudunk felírni, csak elsőre nem biztos, hogy meg tudjuk mondani.


Például ha adott egy gömb sugara, akkor játszi könnyedséggel (ismerve a képletet) ki tudod számolni a felszínt és a térfogatot. Viszont ha a gömbnek csak a térfogatát tudod, akkor a sugarát valahogy ki kell tudnod derítened, és ehhez már egyenletet kell tudnod megoldani.

2023. ápr. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A suliban általában a legegyszerűbb, legkönnyebb megoldásokat tanítják.

De ha csak bemagolod, azzal az a baj, hogy ha akár egy picikét más példát kapsz, akkor képtelen vagy megoldani, ahogy itt ki is derült.

Meg kell tanulni a problémákat:

1: MEGÉRTENI!

2: A tanult megoldások alapján, azokat megfelelően átalakítva, hogy illeszkedjenek a példához, utána már meg lehet oldani.


Ehhez az egyenletek számítása egy nagyon alap dolog, gyakorlatilag mindenhez kell.

2023. ápr. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

"Eleve mire jó a matekba az egyenlet? Az életben mire használjuk?"


-Numerikus differenciálegyenletek alkalmazásával számítod ki a különböző áramlásokat (hidrodinamika, emberi véráramlás, folyadékok), robotkarok mozgását (amivel sebész eszközöket, autógyártó robotokat, mechanikus robotkarokat tudsz létesíteni), vírusok / baktériumok / toxikus anyagok fejlődéséty terjedését és ülepedését modellezed


-Neurális hálózatok esetén gyakorlatilag egy többismeretlenes egyenletrendszert oldasz meg a súlyfüggvény optimalizálásával, mely segítségével daganatos sejteket diagnosztizálsz, orvosi döntéstámogató rendszereket fejlesztesz kezdő stádiumban lévő betegségek detektálására így időben kezelni lehet a pácienst preventív jelleggel, kóros elváltozásokat észlelsz mintázatok alapján


Ezen kívül még rengeteg egyéb területen alkalmazzák az "egyenleteket" és emberek millióit óvja meg a haláltól egy-egy időben észlelt egészségügyi probléma aminek a detektálása épp egyenletmegoldáson alapult.


Ha nem lennének egyenletek és a hozzájuk tartozó megoldási eljárások akkor valahol az őskorban élnénk és a várható élettartama az embereknek kb. 30 év lenne a jelenlegi 70 helyett.

2023. ápr. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Én nem kötekedni akarok, de nem értem hogy egy folyadékot hogy számolunk ki egyenlettel.

De köszönöm a választ. Esetleg valamit tudsz mondani arra hogy hogy próbáljam "megérteni" és hogy legyen jó érettségim?

2023. ápr. 25. 23:34
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a példa szerintem kiváló, amit itt mondtak.

Egy 1 literes gömbnek mennyi a sugara?

Hogyan számolod ezt ki?

2023. ápr. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!