Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért keverik össze a drámát...

Miért keverik össze a drámát a tragédiával?

Figyelt kérdés
Mikor veszekednek emberek mondják, hogy “drámáznak, meg túldramatizálják a dolgokat” tök hülyeség, mert inkább a tragédiáznak lenne a helyes szó

2023. júl. 7. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Ez inkább egy kifejezés
2023. júl. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Az én olvasatomban, egy példa alapján a tragédia azt jelenti, amikor egy filmben leszúrnak valakit, a dráma pedig magát a történetet, előzményeket, amely bemutatja, milyen körülmények és hogyan vezettek ahhoz, hogy a leszúrás megtörtént.

Ez alapján a "drámáznak" kifejezés nem annyira idegen az általad felhozott veszekedéstől.

2023. júl. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
A végzetes tragédiát sokszor egy intenzív drámai cselekmény előzi meg - ami akár "Happy End"-el is végződhetne!
2023. júl. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Oda kell figyelni a magyarórán, és akkor mindenki tudhatja, mi a dráma és mi a tragédia.
2023. júl. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 army143 válasza:
szerintem a "drámázás" kifejezés jobban megállja a helyét, mert a tragédia az olyan történés, amit (általában) nehezen lehet feldolgozni, és nem sokszor zárul boldogan. a dráma meg hiába lehet akár érzelmi hullámvasút, közel sem biztos, hogy rosszul végződik. drámázni=túl sok, és túl nagy figyelmet fordítani valamire, amire nem kéne, felesleges.
2023. júl. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

vagy te se figyeltél oda a magyarórán, vagy már nem úgy tanítják, ahogy nekünk. Szóval vannak a drámák, amiket dialógusokban írnak megtűzdelve esetleg a színpadi díszletek leírásával, színészeknek szóló utasításokkal, stb.

Ezeket a szövegeket azért írják, hogy valahol (színház leginkább) valakik (színészek leginkább) elmondják, ráadásul úgy, hogy elhitessék a nézővel azt, hogy ők azok, akiket a szerepük szerint alakítanak. Ezek mind drámák, akár tragédiák, akár vígjátékok, akár ún. középfajú színművek ( tragikomédiák ). A dráma legfőbb dramaturgiai kelléke az ún. konfliktus. Ez nélkül nem dráma a dráma akár tragédia, akár vígjáték. A konfliktusok a darab végére megoldódnak. Ha szomorúan, akkor tragédia, ha vidáman, akkor vígjáték. Szerintem így van ez.

2023. júl. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mivel a tragédia a dráma részhalmaza, logikailag egyáltalán nem hibás a szóhasználat. Ráadásul, ahogy erre már itt utaltak is, nem a végkifejletre, hanem az előadás- vagy kifejezésmódra utal a drámázás, a dramatizálás.
2023. júl. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!