Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Elképzelhető, hogy azért...

Elképzelhető, hogy azért érzek szomjúságot egy bizonyos víztől, mert nincs benne kellő minőségű és mértékű ásványi anyag?

Figyelt kérdés
Kérlek, hogy ne rakassatok át másik kategóriába! Itt a legvalószínűbb, hogy értelmes és mérvadó választ kapok.

2023. aug. 5. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, már hallottam ilyen jelenségről.
2023. aug. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az egzakt választ sajnos nem tudom, de elég valószínűtlenül hangzik a kérdésben írt feltételezés. Ui. a vízben oldott ásványi anyagok/azok hiánya a víz ízét befolyásolja ugyan, de a szomjat nem az ásványi anyagok oltják, hanem a H2O. A szükséges ásványi anyagok nagyobb része egyébként nem a vízből származik, hanem a táplálékokból.

Az viszont elképzelhető, hogy ha valaki huzamosabb ideig ásványtalanított vizet iszik és más módon sem gondoskodik a sóbevitelről, akkor egy idő után felborul a szervezetében az elektrolit egyensúly.

2023. aug. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek a választ!


"a szomjat nem az ásványi anyagok oltják" - Erről eszembe jut, hogy volt egy ásványvíz (Balfi - már nem forgalmazzák), ami csak úgy itatta magát. Sokkal többet ittam belőle, mint bármilyen más vízből. Nagyon szerettem is a selymes állaga és a meg nem tudom fogalmazni, hogy milyen íze miatt (meg aftagyógyító hatása is volt). Gondolom azért itatta magát, mert sok volt benne a szervezetem számára hasznos ásványi anyag, ami kellett a rendkívül leépült testemnek.

"A szükséges ásványi anyagok nagyobb része egyébként nem a vízből származik, hanem a táplálékokból." - Inkább származna, ha az ember (itt most elsősorban magamra gondolok) megfelelően táplálkozna (mind mennyiségileg, mind minőségileg).

2023. aug. 13. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!