Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen szagokat érezhetek?

Milyen szagokat érezhetek?

Figyelt kérdés

Mindkettő szerves szag.

Az elsőt könnyebb lesz megneveznem: Idősebb embereken szoktam érezni szinte kizárólag ilyen ózonos-fokhagymára hasonlító szagot, fontos, hogy friss fokhagyma, ha már megemlítettem, már-már fémes szag. Ha megérzem valakin tömegközlekedési eszközön, alig bírok megmaradni, annyira átható, és számomra nagyon zavaró. Eddig abban a hiszemben voltam, hogy acidózis, aceton szag, de majd jön valaki és hátha helyretesz.


A másik szag száradófélben lévő felmosórongyon szokott leginkább jelentkezni, nem tudom hogy gomba, baktérium vagy mégis mi lehet, pedig pont ennyit szeretnék tudni. Nem záptojásra, nem tudom mire hasonlít, kesernyés jellegű, nagyon átható bűz..


Mindenki szaglása szubjektív, tehát merőben másnak is érezheti ezeket, de hátha ráismer valaki, vagy segít nekem jobban leírni mégis mit érezhetek... :-)



2023. aug. 31. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Szagokról nem lehet érdemben értekezni közvetlenül megtapasztalható szagminták nélkül!
2023. aug. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én igen extrém módon szagérzékeny vagyok, de nem szerves szagokra, hanem mesterséges szagokra. (A számomra kritikus szagok olyan fizikai fájdalmakat okoznak nekem, amiket az emberek több, mint 99%-a sose tapasztal meg az életében.)

Azt gondolom, hogy 1-esnek igaza van. Rendkívül kicsinek tartom annak az esélyét, hogy valaki be tudja azonosítani a leírtak alapján, de nincsen kizárva. Legfeljebb úgy működhet a dolog, hogy amikor egy-egy ismerőssel együtt utazol és érzed, akkor rákérdezel, hogy nem tudja-e, hogy mi lehet.

Ha meg is tudod, azzal valójában nem sokra mentél, mert azok után is éppen úgy fogod érezni, legfeljebb tudatosul, hogy mi az. Sőt! Már akkor elfoghat az undor, amikor meghallod azt a szót (ez tapasztalat). És nem csekély mértékben tud megháborítani. De kinek melyik szagot milyen mértékben nem tolerálja az orra (de inkább az idegrendszere)... Ez alapján azt tanácsolom, hogy ne akard megtudni, hogy mi az, hanem, ha lehetséges, akkor kerüld az olyan alkalmakat, olyan helyeket, ahol a számodra kritikus szagokkal találkozhatsz.

2023. aug. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, és pontosan azért nem igen fogod megtudni, hogy mi az a szag, mert nem igen tudjuk körbe írni (elsősorban azért, mert sokan máshogy érzékeljük a szagokat (elsődlegesen a toleráció miatt)) - mint ahogy te se tudtad teljes egészében körbe írni.
2023. aug. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mid fáj ilyenkor kettes? Tekintve hogy fizikait érzel, egyébként nagyon érdekes amit írsz!
2023. aug. 31. 17:03
 5/9 anonim ***** válasza:
Az idegeim? az agyam? a fejem? Nem tudom megfogalmazni. Ez minden általam tapasztalt fájdalmat felülmúl.
2023. aug. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én gyerekkoromban kidobtam a taccsot egy fehérjebomlástól bűzlő környezetben, és hacsak gyengén is éreztem ezt (rosszul takarított üzemi konyha szagot), akkor is menekülési kényszerérzet fogott el.


Viszont érdekes, hogy sohasem hánytam ganéj és istállószagtól. Bár nem tartottam kellemesnek, de képes voltam rövid időn belül ignorálni egy nagyüzemi sertésistálló szagát is. Az apám viszont rettegett a friss szarszagtól is, és bár gond nélkül lenyomta a rém gusztustalan malacpörzsölést, a belek kibontásától már mindig menekült.

2023. aug. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"fehérjebomlástól bűzlő környezetben" - Ez egyenlő az ételek romlott szagával?


Az ürülék szagokkal én is úgy vagyok, mint te, hogy tudom tolerálni. Azok nem ilyen jellegű bűzök. Dolgoztam tanyán, de melegben 6 disznó trágyájának a szaga úgy, hogy csak félig szellőzött a helyiség...hát nagyon nem volt kellemes, de sokkal jobban viseltem, mint a számomra kritikus mesterséges méreg szagokat.

Azt gondolom, hogy a magyarázata olyasmi lehet, hogy a természetes (mérgek)szagokkal könnyebb birkózik meg a szervezet, mint a szervezet számára idegen összetételű szagokkal. Az én szervezetem igen extrém módon le van épülve, a következtetés tehát innen jön, bár ez csak sejtés, nem tudom, hogy így van-e.


Aztán, hogy pontosan mi váltja ki azt, hogy egyes szagoktól undorodunk fizikai, biológiai úton...hááát, ahhoz én kevés vagyok, de biztosan a szervezet nem működik megfelelően, mert nem kap meg valamilyen alkotóelemet a táplálékból vagy az anyagcsere megy végbe túl lassan. (Nálam mind a kettő közre működik már igen-igen hosszú ideje.)


(2-es, 3-as és 5-ös voltam.)

2023. aug. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Panel házban, kertes házban érzed a szagokat, vagy mindenhol?


Lehet hogy egy mosdatlan nyugdíjas szomszéd szagát érzed

2023. aug. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó: Ez egyik az kilégzés útján terjedő szag és budapesti tömegközlekedésen érzem például..


A másik szag forrása is egyértelmű, de az nem emberi, hanem jellemzően berohadt rongyok árasztják.

2023. aug. 31. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!