Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vannak a mai napig meg nem...

Vannak a mai napig meg nem talált kincsek a földön?

Figyelt kérdés
Lehet valahol pl több kiló arany, vagy bármi tárgy ami nagyon értékes? Tudunk ilyenekről amik tudjuk hogy van valahol a világban, de senki se tudja hol?
2023. szept. 1. 03:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg ilyen elveszett kincs van a világon. Sokan eldugnak valamit, de nem sokkal később váratlanul elhunynak (pl. háborús rablásoknál ez nagyon valószínű).


A hirtelenjében eldugott kincset nem mindig lehet biztonságos helyre átszállítani az ideiglenes rejtekhelyről, vagy gond értelmesen befektetni és nincs utódjuk akire ráhagynák a szerzett vagyont, vagy a kincs titkát.

2023. szept. 1. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A gazdagok svájci bankokba rejtik el a pénzüket, sokszor úgy halnak meg hogy senki nem tud a pénz hollétéről.


Ezért is megy annyira jól a svájci bankoknak, mert rendszeresen "örökölnek" tőlük, azaz hosszú távon tudják használni az elhunytak pénzét.


Egy anekdota szerint ha Hitler feltámadna, akkor gond nélkül hozzá tudna férni a számlájához.

2023. szept. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyára vannak. Nagy részükről semmit sem tudunk valószínűleg (pl az inkák városát, a híres Machu Picchu-t is 4 évszázaddal a spanyol hódítók után fedezték fel. Ez alapján sok indián kincs maradhatott elrejtve, ha egy egész várost is ilyen sokáig nem találtunk). De vannak ismert ismeretlenek is. Erre példa a náci aranyvonat. Az biztos hogy létezik, tudjuk hogy elindult, de a mai napig nem sikerült megtalálni (2015 körül úgy nézett ki hogy közel járnak, de végül mégsem találták meg).
2023. szept. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Jókat írnak az előttem lévők.


Az elsüllyedt hajók egy része is tartalmazhat drága tárgyakat, mint például arany, ezüst tárgyak, vagy réz (ha irdatlan mennyiségben van, akkor annak is van értéke).


Léteznek kincsvadászok szárazföldön és roncsvadászok + rocshalászok vizen (vízben).


Van egy cég (lehet, hogy több is van, de én csak egy ilyenről hallottam), ami arra specializálódott, hogy a folyókba dobott elektromos rollereket - amik használhatatlanok és a gyártók / cégek tulajdonosai sem tartanak rá igényt - és más tárgyakat halásznak ki és azokat átalakítják és értékesítik. Igaz, ez nem egészen az a témakör, amit kérdeztél, mert itt nem extra nagy értékeket találnak, amitől máról holnapra eltűnnek és 1-1 sziget tulajdonosai lesznek a szerzett vagyonból.

Ugyanilyenek a lomtalanításokban talált, fotelbe, párnába, bútorba rejtett pénzek vagy nagyértékű tárgyak.

2023. szept. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok, kiegészítésképpen írom:

Van egy nagy gond a nagyértékű talált tárgyakkal Magyarországon. A magyar jogszabály szerint az állam tulajdonát képviselik a nagyértékű talált tárgyak. Ha tehát találtál valamit (mondjuk megtanulsz aranyat bányászni (mármint felismerni és kitermelni (mert ugye az arany az nem csillogó rudakban van a természetben) vagy régi pénzérméket detektorral keresni), akkor nem sajátíthatod el, hanem oda kell add az államnak. Még akkor is, ha a saját területeden találtad. Szánalmas...

Azt nem tudom, hogy más országokban hogyan működik, meg vállalkozók hogy és mint lehetnek.

2023. szept. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!