Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetnének mások a fizika...

Lehetnének mások a fizika törvényei, mint amik?

Figyelt kérdés

Azok a fizika alaptörvnyei, amik. De alakulhatott volna másképp is a tudományosan elfogadott elmélet, az ősrobbanás bekövetkezésével? Pl: az anyagnak tömege van, tömegvonzás lép fel. Minél nagyobb a sűrűség annál nagyobb a tömegvonzás.

Lehetett volna hogy ez másképp alakuljon?


2023. okt. 4. 12:59
 1/9 lali24 ***** válasza:
92%
lehetni éppen lehetne, de akkor az már egy másik világegyetem lenne.
2023. okt. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Lehetett volna ezt a kérdést kiírni a "Tudományok" rovat helyett az ezotériába? Nahát!
2023. okt. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1, igen nyilván teljesen másképp nézne ki a világegyetem. Lehet hogy nem is lennének égitestek, hanem az anyag egyenletesen oszlana el az egész univerzumban és a kialakult előlények ebben a "masszában" élnének.
2023. okt. 4. 13:18
 4/9 Kólauborkával ***** válasza:
77%

Amennyiben jól tudom a fizikai állandókat még nem tudjuk, hogy biztosan állandók-e vagy nagyon lassan változnak-e, ha azok megváltoznak akár 1 ezreléket, a világunk nem úgy néz ki ma ahogy.

A jövőben meg ki tudja mi lesz.

2023. okt. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Tekintettel arra, hogy az embernek tudata van, ennélfogva létezik a fantázia, ott bármi lehetséges. Az igazi kérdés azonban az, mire megyünk azzal, ha a létező univerzum helyett megpróbálunk elképzelni egy nem létezőt.


Egy világegyetemben a szabályok nem véletlenszerűek és minden mindennel összefügg benne. Ezért ha a létezőben egy szabályt meg változtatunk, meg kéne mutatni, hogy annak a hatása nem vezet ellentmondáshoz. Mert létező valóság csak ellentmondásmentes lehet.


Igy maradhatunk abban, fantáziálni bármiről szabad, de ha valóságtartalmat kívánunk hozzárendelni, akkor egy kicsit több kell. Megmutatni, hogy képes létezni. Gyanítom viszont, hogy erre ember nem képes.

2023. okt. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Dávid Gyulának volt a témában előadása. Ha bármelyik fizikai állandó egy kicsit megváltozik (azért gondolom, az érdekesebbeket gyűjtötte ki), még a csillagok megszületése is kétségessé válik
2023. okt. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

A fizikai törvények egy része valószínűleg a világ egyéb jellemzőitől függ (pl. az összes anyagtól, stb).

Ezért egy másik világban ezek mások lennének.

Az a vicc, hogy létezik néhány olyan törvény, ami - ha csak egy kicsit is változna - szétesne a jelenlegi világunk, és teljesen máshogy nézne ki. Élet az biztosan nem lenne benne.

Például, ha az erős kölcsönhatás csak néhány %-kal erősebb lenne, akkor létezne stabil diproton, ami azt jelenti, hogy minden csillag úgy robbanna fel a keletkezése pillanatában, mint egy szupernova. Gyakorlatilag nem léteznének csillagok, csak időnként egy baromi erős villanás mindenfelől, aztán záporozó anyag (hélium).


Ha viszont pár %-kal gyengébb lenne, akkor nem létezne semmilyen atom, csak a hidrogén, és világító testek egyáltalán nem lennének. Lenne barna csillag (kihűlőben), neutroncsillag és fekete lyuk.

2023. okt. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%
#6-hoz. Azért nem árt kicsit alaposabban végiggondolni a MÁV kérdést. A kocsi nagyon fontos. Ám annak pálya kell. Most például az osztrákok azért intettek be, mert megunták a sok kését, ami a pályák állapota miatt van. Ezek nem fognak megváltozni egy sóhajra. És az eddigi problémák se a kocsihiány miatt vannak. Én éppenséggel a lehető legrosszabb véleménnyel vagyok az olyan kormányról, amely ennyire hagyta tönkre menni a saját tulajdonát (Magyar ÁllamVasutak). És véletlenül se gondolom, hogy ez jelenti a modernizálást. Ez inkább a beképzelt dilettantizmust jelenti.
2023. okt. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Olvastam valahol, hogy az egyenletek jó része mindkét irányból értelmezhető, vagyis igazából nem tudják, miért nem ellentétesen játszódik le egy folyamat, miért nem visszafelé megy az idő, vagy miért nem vált időnként irányt.
2023. okt. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!